Advertising
Zakumaj.pl

Choroby reumatyczne (19)

 • Jakie są symptomy młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów?

  Reumatyzm niezmiennie kojarzy się z osobami starszymi i nie budzi wówczas zdziwienia. Jednak nie tylko osoby, które przekroczyły 50 – 60 lat mogą cierpieć z powodu problemów reumatycznych. Choroba zwana reumatoidalnym zapaleniem stawów dotyczy osób młodych, które ledwie skończyły 16 lat. Jak łatwo zgadnąć, budzi ona taki sam dyskomfort jak reumatyzm w wieku starszym. Zdiagnozowanie choroby nie jest proste, jednak pewne objawy pozwalają podpowiedzieć, że to właśnie młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów (MRZS). Czytaj więcej »

  natka

 • Skuteczne sposoby zapobiegania płaskostopiu

  Dobrze wykształcona stopa posiada wysklepienia, które ułatwiają chodzenie, amortyzują stopę, ułatwiają przenoszenie ciężaru, zarówno własnego, jak i dodatkowego, np. przy przenoszeniu czegoś. Płaskostopie to brak poprawnego wysklepienia łuków, które może prowadzać do całkowitego przylegania stopy do podłoża. Może być zarówno nabyte, jak i wrodzone, jednak niezależnie od tego warto mu zapobiegać i starać się je zmniejszyć, ponieważ płaskostopie może prowadzić do częstszych problemów z kończynami dolnymi. Czytaj więcej »

  dudekanna

 • Sposób leczenia rwy kulszowej

  Rwa kulszowa jest tym, co może bardzo skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Ból, promieniujący przez całe ciało, jest wynikiem urazu, nadwyrężenia albo choroby związanej bądź rzutującej na nerw kulszowy. Stanowi on najdłuższy z nerwów w ludzkim ciele, który biegnie aż od stóp po samą szyję, po obu stronach kręgosłupa, a gdy boli, boli niemal wszystko. Aby łatwiej poradzić sobie z bólem, można stosować kilka sprawdzonych sposobów. Czytaj więcej »

  bobosior

 • Czego nie jadać przy dnie moczanowej?

  Dna moczanowa i jej pochodzenie nie są do końca wyjaśnione. Zwana jest podagrą lub artretyzmem i przez wieki uważana była za chorobę, która dotyczy głównie bogaczy. Prawdą jest jednak, że nie ma rozróżnienia ani na płeć, ani na stan majątkowy i może dotknąć każdego. Nie jest wyleczalna całkowicie, dlatego ważne jest zmniejszanie jej objawów, a tym samym dyskomfortu oraz bólu, m.in. przez odpowiednią dietę. Czytaj więcej »

  marekk

 • Jak skutecznie leczyć reumatyzm?

  Reumatyzm, a dokładniej reumatoidalne zapalenie stawów, przez lata kojarzył się z osobami w podeszłym wieku. Jednak obecnie chorują na niego ludzie coraz młodsi, w kwiecie wieku. Wynika to przede wszystkim z licznych zmian cywilizacyjnych, zmian sposobu życia, które wpływają na stan organizmu. Gdy tylko pojawi się reumatyzm, należy podjąć leczenie, ponieważ zaniedbana choroba może w znaczący sposób przeszkadzać w swobodnym poruszaniu rękami oraz nogami. Czytaj więcej »

  justy

 • Jak objawia się reumatoidalne zapalenie stawów?

  Poprawnie funkcjonujące stawy są niezwykle istotne dla zdrowia. Dzięki nim można sprawnie się poruszać, ćwiczyć, wykonywać bez problemu codzienne czynności. Niestety, nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza kiedy stawy zaczynają cierpieć i pojawia się reumatoidalne zapalenie stawów. Jeżeli objawy nie zostaną szybko zdiagnozowane, a leczenie rozpoczęte, może dojść do dużych szkód w stawach i znacznego ograniczenia możliwości ruchowych. Czytaj więcej »

  dlemons

 • Naturalne sposoby leczenia cieśni nadgarstka

  Zespół cieśni nadgarstka jest obecnie częstym problemem. Powodowany jest przez długotrwały ucisk nerwu pośrodkowego, znajdującego się w kanale nadgarstka. W wyniku ucisku pojawia się ból, drętwienie, zwłaszcza kciuka, oraz osłabienie nadgarstka, znacznie trudniej jest trzymać coś lub podnosić. Schorzenie to powstaje albo w wyniku wielokrotnych urazów, albo w wyniku wykonywania czynności niezgodnych z fizjologią nadgarstków. Czytaj więcej »

  beyfa

 • Ostroga piętowa – co to jest i jak ją leczyć?

  Ostroga piętowa jest schorzeniem, którego nie można bagatelizować. Wynika to przede wszystkim z bólu, jaki powoduje podczas chodzenia, leżenia, siedzenia. Nawet jeśli na początku jest to tylko niewielki ból, z czasem stanie się silniejszy. Z tego powodu już pierwsze objawy powinny sprowokować do udania się do lekarza w celu prawidłowego zdiagnozowania problemu oraz rozpoczęcia leczenia. Czytaj więcej »

  doris

 • Co może oznaczać ból w stopie?

  Ból stopy wydaje się czymś nieistotnym, co można zbagatelizować, jednak nie zawsze. Owszem, kiedy jest wynikiem kontuzji albo uderzenia się w twardy przedmiot, wiemy, z czego wynika, zazwyczaj wystarczy przeczekać, aż dojdzie do wyleczenia się urazu i wcierać środki przeciwbólowe. Jednak kiedy pojawia się znienacka, trwa długo albo wraca w przeciągu kilku dni, może być spowodowany czającą się w ciele chorobą. Czytaj więcej »

  kaczy

 • Łatwe ćwiczenia zapobiegające cieśni nadgarstka

  Zespół cieśni nadgarstka jest coraz częściej spotykanym problemem. Wynika to głównie z pracy na komputerze, która jest coraz powszechniejsza i wymusza ustawienie nadgarstków w jednej pozycji przez dłuższy czas. Powoduje to ból, mrowienie, drętwienie nadgarstków oraz palców, niezdarność ruchową. Poza osobami spędzającymi dużą ilość czasu na pisaniu na klawiaturze, zespół ten dotyka także pianistów lub sportowców. Aby mu zapobiec, warto odrywać się od pracy i wykonywać proste ćwiczenia. Czytaj więcej »

  edziucha

 • Jak radzić sobie ze skurczami łydek?

  Skurcze łydek, pojawiające się w nocy lub za dnia, nie są przyjemnością, niezależnie od tego, jak są mocne. Lekkie powodują dyskomfort, silniejsze nawet ból łydki. Niektórzy w ogóle nie doświadczają takich problemów, inni mają je bardzo często, dlatego warto poznać sposoby na zapobieganie nieprzyjemnym doznaniom. Czytaj więcej »

  patiss

 • W jaki sposób zapobiegać bólom stawów?

  Bóle stawów – kolan, bioder, nadgarstków – zaczynają się niewinnie i potrafią nie budzić niepokoju, jednak z biegiem czasu ból przeradza się w zwyrodnienie stawów. Jest to schodzenie, które w znaczący sposób potrafi utrudnić życie. Żeby uniknąć rozwoju poważniejszej choroby, najlepiej zawczasu zadbać o swoje stawy. Czytaj więcej »

  delilah

Advertising
Advertising