Advertising
Zakumaj.pl

Gry karciane i planszowe (6)

 • Rozwiązywanie sudoku – główne zasady

  Sudoku jest łamigłówką, która rozwija logiczne myślenie, kojarzenie, skupienie uwagi i przewidywanie. Tę wspaniałą i prostą grę wymyślili Japończycy i szybko rozpowszechniła się ona na całym świecie. Uzupełnianie brakujących cyfr diagramu składającego się z 81 pól przy konieczności zachowania określonych dla gry reguł stymuluje rozwój intelektualny i nadaje się dla osób w różnym wieku. Stopień trudności może być różny, od plansz przeznaczonych dla początkujących po naprawdę bardzo trudne. Zasady rozwiązywania tej łamigłówki prezentujemy w tym artykule. Czytaj więcej »

  dareczek

 • Tasowanie kart – pięć prostych sposobów

  Zanim zaczniemy grać w karty, należy je dokładnie potasować, aby ich ułożenie było całkowicie przypadkowe. Trzeba umieć tasować karty, jeśli często uczestniczy się w spotkaniach towarzyskich, w czasie których gra się w którąś z karcianych gier. Poza tym umiejętność efektownego tasowania budzi wrażenie, warto więc ją opanować. Czytaj więcej »

  daaaria

 • Dobre sposoby na bańki mydlane

  Bańki mydlane to dobra zabawa szczególnie dla dzieci, chociaż nie tylko. Jesienią, kiedy ciężko o rozrywkę na dworze, można zaproponować dzieciom tworzenie baniek z domowych produktów. Oto kilka podpowiedzi, w jaki sposób je przygotować bez kupowania odpowiedniego płynu. Czytaj więcej »

  paulin

 • Na czym polega gra w szachy?

  Szachy świetnie wypełnią rodzinny czas w chłodne jesienne popołudnia i zimowe wieczory. Jeżeli chcesz znaleźć kwintesencję zasad gry, sięgnij do artykułu. Aby stać się mistrzem, obserwuj ich grę. Szachy jako gra strategiczna wymaga wkładu czasu i myślenia. Gra, która swoje początki ma w Indiach w VI wieku, może stać się idealnym wypełnieniem Twojego wolnego czasu. Zatem zaczynamy. Czytaj więcej »

  szunia

 • W jaki sposób wybrać dobrą grę planszową?

  Przez jakiś czas, na fali gier internetowych, wydawało się, że gry planszowe odejdą na zawsze w niepamięć. Nic bardziej mylnego. Podobnie jak książki nie zostały wyparte przez e-booki, tak gry online nie wyparły gier planszowych, które odzyskują obecnie popularność. Renesans przezywają zarówno sprawdzone planszówki, takie jak Monopol lub Chińczyk, jak i całkowicie nowe, atrakcyjne wydania. Czytaj więcej »

  netusia

 • Jak poradzić sobie z nudą?

  Nuda może dopaść nas w każdym momencie. Czasami dopada w wyniku braku Internetu, który jest główną rozrywką w dzisiejszych czasach, czasami w poczekalni w urzędzie, u lekarza, na przystanku. Zamiast rozglądać się znudzonym wzrokiem wokół, można urozmaicić sobie czas oczekiwania drobnymi zajęciami. Czytaj więcej »

  moniaaa

 • 1
Advertising
Advertising