Advertising
Zakumaj.pl

Gry i zabawy (14)

 • Rozwiązywanie sudoku – główne zasady

  Sudoku jest łamigłówką, która rozwija logiczne myślenie, kojarzenie, skupienie uwagi i przewidywanie. Tę wspaniałą i prostą grę wymyślili Japończycy i szybko rozpowszechniła się ona na całym świecie. Uzupełnianie brakujących cyfr diagramu składającego się z 81 pól przy konieczności zachowania określonych dla gry reguł stymuluje rozwój intelektualny i nadaje się dla osób w różnym wieku. Stopień trudności może być różny, od plansz przeznaczonych dla początkujących po naprawdę bardzo trudne. Zasady rozwiązywania tej łamigłówki prezentujemy w tym artykule. Czytaj więcej »

  dareczek

 • Uzależnienie od gier komputerowych – jak go uniknąć?

  Gry komputerowe oraz gry sieciowe, w które gra się on-line, są coraz bardziej atrakcyjne. Dopracowana grafika oraz efekty dźwiękowe, interesująca fabuła i postaci zapewniają rozrywkę na naprawdę wysokim poziomie. Dlatego nieraz trudno jest ten wirtualny świat opuścić i powrócić do szarej codzienności i zwykłych obowiązków. O wiele przyjemniej przeżywa się atrakcyjne przygody w uniwersum gry. W takiej sytuacji bardzo łatwo jest uzależnić się od gier komputerowych. Jak tego uniknąć, dowiesz się z tego artykułu. Czytaj więcej »

  febraa

 • Tasowanie kart – pięć prostych sposobów

  Zanim zaczniemy grać w karty, należy je dokładnie potasować, aby ich ułożenie było całkowicie przypadkowe. Trzeba umieć tasować karty, jeśli często uczestniczy się w spotkaniach towarzyskich, w czasie których gra się w którąś z karcianych gier. Poza tym umiejętność efektownego tasowania budzi wrażenie, warto więc ją opanować. Czytaj więcej »

  daaaria

 • Jak wykonać prostą pacynkę?

  Pacynka, czyli kukiełka nakładana na rękę i poruszana palcami, to wspaniała zabawka. Można wykorzystać taką lalkę do wspólnej zabawy z dzieckiem w teatr. Rozwija to kreatywność dziecka i daje mu wiele radości. Zamiast kupować gotowe kukiełki, można je przygotować samodzielnie, dostosowując do potrzeb i zainteresowań naszej pociechy. Czytaj więcej »

  abi

 • Jak sobie poradzić z uzależnieniem od gier komputerowych?

  Nie jest trudno rozpoznać osobę uzależnioną od gier komputerowych. Nie ma czasu na nic i dla nikogo, prawie całą dobę spędza w świecie wirtualnym. Zaniedbuje rodzinę, obowiązki zawodowe, naukę. Spędza przy klawiaturze całe noce. Odżywia się nieregularnie, nie wychodzi na zewnątrz, zamyka w swoim pokoju, gdzie panuje nieopisany bałagan. Nie dba o swój wygląd i higienę osobistą – szkoda jej na to czasu, musi przecież osiągnąć kolejny poziom w ulubionej grze. Silne uzależnienie może doprowadzić nawet do skrajnego wycieńczenia gracza i śmierci. Jest chorobą, którą można i trzeba leczyć. Jak sobie poradzić z uzależnieniem od gier komputerowych, dowiesz się z tego artykułu. Czytaj więcej »

  madziarka

 • Jak zrobić zabawną żyrafę z skarpety?

  Nawet w zwykłej skarpetce może kryć się coś miłego. Tym czymś może być zwierzątko, które zabawi dziecko, zastępując mu przytulankę albo stanowiąc pacynkę do zabawiania malucha. Tworzenie zabawki ze skarpetki nie jest trudne, wystarczy jedynie podążać za instrukcją, którą podajemy poniżej. Czytaj więcej »

  buziaczek

 • Jak przygotować animację z wykorzystaniem klocków Lego?

  Wykorzystując zestaw klocków Lego można metodą animacji poklatkowej przygotować oryginalny film – wymaga to jedynie dobrego aparatu, odpowiedniego oprogramowania oraz oczywiście sporo cierpliwości, bowiem nawet krótki, półminutowy film wymaga wykonania ponad setki zdjęć. Taka jest specyfika metody poklatkowej, w której trzeba sfotografować każdą, najmniejszą zmianę wprowadzoną na makiecie. Kiedy jednak film z dodanym dźwiękiem będzie już gotowy, nie będziemy żałować trudu, włożonego w jego przygotowanie. Poza tym to doskonała zabawa dla wszystkich, a dla dzieciaków możliwość nauczenia się czegoś nowego. Czytaj więcej »

  bronx

 • Jak samodzielnie przygotować Sudoku?

  Sudoku to łamigłówka, która powstała w Japonii w latach osiemdziesiątych i bardzo szybko stała się popularna na całym świecie. Polega ona na wypełnianiu cyframi od „1” do „9” diagramu składającego się z 81 pól w taki sposób, aby cyfry nie powtarzały się w żadnej kolumnie, wierszu ani w wydzielonych mniejszych obszarach obejmujących po 9 pól. Rozwiązujący Sudoku zna pozycje tylko części cyfr i ma uzupełnić resztę. Plansze mają różny stopień trudności, od bardzo łatwych do takich stanowiących prawdziwe wyzwanie. Czytaj więcej »

  indygo

 • Dobre sposoby na bańki mydlane

  Bańki mydlane to dobra zabawa szczególnie dla dzieci, chociaż nie tylko. Jesienią, kiedy ciężko o rozrywkę na dworze, można zaproponować dzieciom tworzenie baniek z domowych produktów. Oto kilka podpowiedzi, w jaki sposób je przygotować bez kupowania odpowiedniego płynu. Czytaj więcej »

  paulin

 • Na czym polega gra w szachy?

  Szachy świetnie wypełnią rodzinny czas w chłodne jesienne popołudnia i zimowe wieczory. Jeżeli chcesz znaleźć kwintesencję zasad gry, sięgnij do artykułu. Aby stać się mistrzem, obserwuj ich grę. Szachy jako gra strategiczna wymaga wkładu czasu i myślenia. Gra, która swoje początki ma w Indiach w VI wieku, może stać się idealnym wypełnieniem Twojego wolnego czasu. Zatem zaczynamy. Czytaj więcej »

  szunia

 • W jaki sposób wybrać dobrą grę planszową?

  Przez jakiś czas, na fali gier internetowych, wydawało się, że gry planszowe odejdą na zawsze w niepamięć. Nic bardziej mylnego. Podobnie jak książki nie zostały wyparte przez e-booki, tak gry online nie wyparły gier planszowych, które odzyskują obecnie popularność. Renesans przezywają zarówno sprawdzone planszówki, takie jak Monopol lub Chińczyk, jak i całkowicie nowe, atrakcyjne wydania. Czytaj więcej »

  netusia

 • Jak poradzić sobie z nudą?

  Nuda może dopaść nas w każdym momencie. Czasami dopada w wyniku braku Internetu, który jest główną rozrywką w dzisiejszych czasach, czasami w poczekalni w urzędzie, u lekarza, na przystanku. Zamiast rozglądać się znudzonym wzrokiem wokół, można urozmaicić sobie czas oczekiwania drobnymi zajęciami. Czytaj więcej »

  moniaaa

Advertising
Advertising