Zakumaj.pl

Jak poradzić sobie z nudą?

Jak poradzić sobie z nudą?

Nuda może dopaść nas w każdym momencie. Czasami dopada w wyniku braku Internetu, który jest główną rozrywką w dzisiejszych czasach, czasami w poczekalni w urzędzie, u lekarza, na przystanku. Zamiast rozglądać się znudzonym wzrokiem wokół, można urozmaicić sobie czas oczekiwania drobnymi zajęciami.

 • Gry planszowe

  Gry planszowe

  Gdy nie ma się pomysłu na popołudnie, Internetu brak lub po prostu nie chce się siedzieć przed komputerem, warto przypomnieć sobie o grach planszowych. Monopol, chińczyk oraz innego rodzaju gry, do których potrzeba kostki do rzucania i towarzystwa, są ciekawe, wciągające i obecnie przeżywają swój renesans.  Gry planszowe mają tę zaletę, że są bardzo różnorodne i łatwo wciągają, więc można zabić z nimi dużą ilość czasu. Poza nimi warto zabić nudę także grami znanymi z podstawówki, do których wystarczy jedynie kartka i ołówek. Są to gry w statki lub w państwa-miasta.

 • Książki i gazety

  Książki i gazety

  Nudę skutecznie można zniwelować, decydując się na czytanie książki. Nie musi to być trudna powieść ani żadne ambitne dzieło. Ważne, żeby książka sprawiła przyjemność. Dużą zaletą jest możliwość wzięcia książki ze sobą, dzięki temu ani w autobusie, ani w kolejce w przychodni nuda nie dopada. Jeśli nie lubi się grubych tomów, z powodzeniem można zakupić gazetę, najlepiej ciekawy magazyn typu „Focus”, w którym znajdują się artykuły z różnych dziedzin życia. Dodatkiem są krzyżówki, które można rozwiązać po przeczytaniu całości. Tym sposobem można nie tylko zabić nudę, ale również nauczyć się czegoś nowego.

 • Telefon do przyjaciela

  Telefon do przyjaciela

  Posiadanie telefonu komórkowego ułatwia radzenie sobie z nudą, zwłaszcza gdy jest to jeden z nowszych modeli i ma wbudowane liczne aplikacje. W takiej sytuacji można zagrać w jedną z wbudowanych w telefon gier albo zadzwonić do przyjaciela. Obecne taryfy z firm telekomunikacyjnych pozwalają na długie pogawędki za niewielkie pieniądze, więc jeśli ma się czas i brak pomysłu na to, jak go wykorzystać można poświęcić go na długą pogawędkę z przyjaciółką albo przyjacielem. Jest to jednocześnie sposób na relaks i poprawę humoru, dzięki czemu szybko zapomina się o przykrej nudzie, którą czuło się wcześniej.

 • Zabawa w sieci

  Zabawa w sieci

  Gdy nie ma się dostępu do Internetu, nuda bywa najbardziej dotkliwa, ponieważ nadmiar wolnego czasu bardzo dobrze i na wiele sposobów zabija właśnie wirtualna rzeczywistość. Ilość stron, na które można wejść, które dotyczą wszystkiego, sprawia, że zapomina się o upływie czasu. Można grać w liczne gry online, zarówno samodzielnie, jak i rywalizując z innymi użytkownikami. Można czytać artykuły, a nawet całe książki, oglądać filmy i przede wszystkim komunikować się z innymi przy pomocy różnego rodzaju komunikatorów. W zależności od indywidualnych zainteresowań w sieci internetowej każdy może znaleźć dodatkową rozrywkę dla siebie.