Zakumaj.pl

Co ciekawego można zobaczyć w Hiszpańskiej Galicji?

Co ciekawego można zobaczyć w Hiszpańskiej Galicji?

Hiszpańska Galicja to autonomiczny region Hiszpanii. Stanowi zarówno region geograficzny, jak i historyczną krainę Półwyspu Iberyjskiego. Centralnym i zarazem najważniejszym ośrodkiem jest tam Santiago de Compostela – miasto, do którego pielgrzymują wierni z całego świata, aby odwiedzić miejsce spoczynku św. Jakuba Większego. Jak wygląda wspomniany tu region i czym może nas urzec? Przede wszystkim urokliwie położonymi miejscowościami i miasteczkami. Kamienne ośrodki malowniczo wpisują się w skaliste wzgórza, dając niezapomniany widok. Między tym znajdziecie także klify. Całość niezwykle magicznie prezentuje się, gdy jest mgła. Dodatkowym atutem intensywnego zwiedzania jest fakt, iż lato nie jest tu bardzo upalne, a zatem temperatura raczej nas nie zmęczy, gdyż zazwyczaj nie przekracza ona dwudziestu pięciu stopni. Powoduje to zarazem, że idealnie utrzymuje się tam piękna, zielona roślinność. Krajobrazy wypełniają zatem nie wysuszone i pożółkłe pola, a sosnowe lasy i eukaliptusy. Co jeszcze przykuje Waszą uwagę w Hiszpańskiej Galicji, oprócz tych magicznych krajobrazów? Dowiecie się tego, czytając poniższy artykuł.

 • Coś dla miłośników urokliwych wybrzeży

  Coś dla miłośników urokliwych wybrzeży

  Hiszpańska Galicja to przede wszystkim wspaniałe wybrzeże. Kraina to oblana jest bowiem z dwóch stron wodami Oceanu Atlantyckiego i Morza Kantabryjskiego. Wzdłuż niego znajduje się niezliczona ilość dzikich plaż, a także urokliwe, tradycyjne wioski rybackie. Możecie tak także podziwiać fiordy. Licząca sobie ponad tysiąc dwieście kilometrów długości linia brzegowa jest dość poszarpana, obfituje także w liczne zatoki i zatoczki, półwyspy oraz wyspy. To miejsce idealnie nadaje się na długie wieczorne spacery we dwoje, ale także na rodzinne szaleństwa z gromadką dzieci.

 • Santiago de Compostela

  Santiago de Compostela

  Zapewne przykują Waszą uwagę symbole, znajdujące się na drzewach czy murach – symbole muszli św. Jakuba. Znaki te mają doprowadzić pielgrzymujących tu z całego świata wiernych do grobu św. Jakuba Większego, jednego z dwunastu uczniów Jezusa Chrystusa. Celem jest ogromna katedra, jedna z najważniejszych świątyń w Europie. Prowadzi do niej kilkanaście szlaków – każdy z nich oznaczony jest właśnie wspomnianą tutaj muszlą. Nietrudno także w Polsce natknąć się na ten symbol. Oczywiście w znajdujących się nieopodal świątyni sklepach pielgrzymi zazwyczaj nabywają taką muszlę na pamiątkę swojej obecności i wizyty w tym jakże niezwykłym miejscu.

 • Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

  Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

  Galicja urzec nas może oszałamiającymi krajobrazami, ale również niezwykle rześkim i wilgotnym powietrzem, które zapewne pozwoli zregenerować siły. Poznacie tutaj zupełnie inną Hiszpanię, tak bardzo różniącą się od tej z turystycznych katalogów i folderów. Obowiązkowym punktem jest skosztowanie tutejszej kuchni oraz wybornego białego wina – specjalności tegoż regionu. Z łatwością znajdziecie tutaj niedrogą kwaterę do przenocowania, zatem warto, zastanawiając się nad wyborem miejsca na urlop, wybrać się właśnie tutaj. Jeśli będzie to w okolicy dwudziestego piątego lipca, zdążymy również na obchody święta świętego Jakuba.