Zakumaj.pl

Co jest niezbędne w torbie plażowej?

Co jest niezbędne w torbie plażowej?

W czasie wakacji nad morzem większość dnia spędza się na plaży. Nie zawsze jest ona położona tuż pod hotelem, żeby można było w razie potrzeby wrócić do pokoju po zapomnianą rzecz. Właśnie dlatego, pakując się przed wyjściem, trzeba pamiętać o kilku rzeczach, które powinny znaleźć swoje miejsce w torbie plażowej.

 • Ręcznik plażowy

  Ręcznik plażowy

  Trzeba mieć na czym usiąść albo leżeć w trakcie opalania, dlatego niezbędne jest wzięcie ze sobą ręcznika plażowego. Powinien być duży i dobrze chłonąć wilgoć, żeby położenie się na nim po wyjściu z wody nie stanowiło żadnego problemu. Ze względu na to, że będzie on położony na piasku, nie powinien być tym ręcznikiem, w który będzie się wycierało po kąpieli. Najlepiej wziąć drugi, mniejszy, typowo łazienkowy ręcznik.

 • Krem z filtrem

  Obowiązkową rzeczą na plaży, którą trzeba mieć tym samym w plażowej torbie, jest krem z filtrem dobrany odpowiednio do karnacji oraz chęci opalenia się. Im mniejsza wartość kremu, tym łatwiej się opalić, jednak skóra jest przy tym chroniona przed poparzeniami. Opalanie się i wychodzenie na plażę bez pokrycia skóry kremem jest niezwykle niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli posiada się dzieci, wówczas trzeba posiadać krem specjalnie dopasowany do ich potrzeb.

 • Okulary i kapelusz

  Okulary i kapelusz

  Słońce odbijające się od piasku, duża ilość słońca, wszystko to wymaga ochronienia oczu. W tobie plażowej powinny znaleźć się okulary słoneczne, lecz nie tylko. Bardzo ważne jest zapewnienie ochrony głowie. Można to zrobić przy pomocy kapelusza z szerokim rondem albo chustki.

 • Klapki lub japonki

  Jeżeli poza plażą chodzi się w bardziej zabudowanym obuwiu, np. trampkach, wtedy niezbędne jest włożenie do wakacyjnej torby również klapek albo japonek. Mogą się one przydać do chodzenia po plaży, jeśli jest ona zbyt kamienista albo piasek jest przesadnie gorący i nie można spacerować na bosaka.

 • Butelka wody

  Butelka wody

  Często na plaży można kupić coś do picia, jednak najlepiej mieć we własnej torbie butelkę wody i nie wystawiać jej na słońce. W czasie upałów niezbędne jest ciągłe nawadnianie organizmu, więc warto popijać ją powoli w trakcie opalania, jak również po wyjściu z kąpieli morskiej. Trzeba pamiętać, że prawidłowe nawodnienie ciała sprzyja również ładnej opaleniźnie.

  Przydadzą się również lekkie przekąski: owoce, których nie da się łatwo zgnieść w torbie, biszkopty, dietetyczne ciasteczka.

 • Odrobina rozrywki

  Odrobina rozrywki

  Leżenie na plaży, kąpiele i opalanie się to przyjemność, więc warto ją pogłębić, przygotowując sobie dodatkowe rozrywki. Najlepiej sprawdzą się gazety, mp3 z ulubioną muzyką, książka – w zależności od osobistych upodobań.