Zakumaj.pl

Jak uczynić skórę jędrną po odchudzaniu?

Poziom trudności: Trudne
Jak uczynić skórę jędrną po odchudzaniu?

Wiele osób w procesie odchudzania zapomina o ważnym elemencie – wyglądzie swojej skóry. Skupiają się przede wszystkim na utracie zbędnych kilogramów. Mało kto jednak pamięta, że co prawda kilogramy znikną, ale pozostanie obwisła skóra. Poniżej przedstawiamy porady, jak ujędrnić skórę po odchudzaniu.

 • Rozsądne odchudzanie

  Szybkie chudnięcie nigdy nie jest dobre. Nie wpływa pozytywnie ani na nasze zdrowie, ani na kondycję skóry. Pamiętaj, że jeśli chudniesz za szybko, twoja skóra nie będzie miała szans na przystosowanie się do nowych warunków. Stanie się mniej jędrna i zwiotczeje. W takiej sytuacji nie będziesz wyglądać atrakcyjnie. Dobrym sposobem na zachowanie jędrności skóry przy jednoczesnym pozbywaniu się zbędnych kilogramów jest chudnięcie w tempie kilogram na tydzień.

 • Kosmetyki ujędrniające

  Kosmetyki ujędrniające

  Dobrym sposobem na ujędrnienie skóry jest użycie kremu z dodatkiem kolagenu, który jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Wcieraj taki krem przede wszystkim w miejsca, które uważasz za najbardziej zwiotczałe. W utrzymaniu odpowiedniej elastyczności skóry pomoże ci również balsam, który powinnaś stosować codziennie. Nawilży i ujędrni on twoją skórę. Powinnaś zawsze używać go po kąpieli, przed pójściem spać.

 • Zabiegi pielęgnacyjne

  Zabiegi pielęgnacyjne

  Sama możesz je wykonać w domu. Potrzebny będzie ci do tego peeling. Wcieraj go w ciało podczas kąpieli. Możesz użyć do takiego masażu również rękawicy z naturalnym włosiem. Pomoże ci to usunąć martwy naskórek. Poprawisz także dzięki temu krążenie krwi. Twoja skóra będzie po takich zabiegasz na pewno dużo lepiej wyglądała.

 • Ćwiczenia to podstawa

  Ćwiczenia to podstawa

  Odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń pomoże ci ujędrnić skórę w najlepszy z możliwych sposobów. Ćwiczyć możesz zarówno w domu, jak i w pracy. Siedząc przy biurku, możesz trenować mięśnie brzucha. Wystarczy, że będziesz wciągała i wypuszczała powietrze. Gdy już będziesz w domu, powinnaś pomyśleć o wykonaniu serii brzuszków. Zaaplikuj sobie codziennie 25-minutowy trening. Najlepiej, gdy skorzystasz z popularnych ćwiczeń zwanych „szóstką Weidera”. Nie potrzebujesz do ich wykonywania żadnych przyrządów.

 • Co powinno zniknąć z twojej diety?

  Co powinno zniknąć z twojej diety?

  Przede wszystkim, w twojej diecie nie powinno być słodyczy ani produktów zawierających tłuszcz. Wiadomo, że odkłada się on w różnych częściach ciała, a tego przecież nie chcesz. Zastąp słodycze owocami i warzywami. Są dużo zdrowsze i pomogą ci utrzymać ciało w odpowiedniej kondycji. Pamiętaj, aby stosować jedynie racjonalną dietę, bogatą we wszystkie składniki odżywcze.