Zakumaj.pl

Jak poprawnie spakować się do porodu?

Jak poprawnie spakować się do porodu?

W chwili kiedy zacznie się poród, ciężko będzie myśleć o pakowaniu niezbędnych w szpitalu rzeczy. Żeby uniknąć jeszcze większego chaosu niż ten, który może się pojawić, dobrze jest już miesiąc przed planowaną datą mieć przy drzwiach torbę z niezbędnymi akcesoriami. Konieczne jest pamiętanie o kilku z nich, aby zapewnić sobie i dziecku komfort – oto najważniejsze elementy szpitalnego bagażu.

 • Przybory kosmetyczne

  Przybory kosmetyczne

  Pierwszym, co warto zapakować do torby do szpitala, jest kosmetyczka z najpotrzebniejszymi rzeczami. Szpital to nie hotel i nie można liczyć w nim na świeże ręczniki, nie mówiąc już o przyborach kosmetycznych. W kosmetyczce powinna znaleźć się pasta do zębów, szczoteczka, łagodny żel do higieny intymnej, chusteczki do higieny intymnej (wilgotne), żel do kąpieli, żel do twarzy, ulubiony balsam. Nawet jeżeli w szpitalu nie będzie się dłużej niż 2 – 3 dni, dobrze jest mieć przy sobie nie tylko ulubione kosmetyki, ale przede wszystkim niezbędne, aby móc poczuć się świeżo po wysiłku, jakim jest poród. Poza kosmetykami trzeba przygotować również podpaski, najlepiej dłuższe i grubsze, które przydadzą się przez kilka dni po porodzie.

 • Ubrania na zmianę

  Ubrania na zmianę

  Istotne jest również spakowanie odpowiedniej odzieży. Przyda się cienki szlafrok, jak również 2 – 3 koszule nocne na zmianę, najlepiej z wycięciami na piersi, przeznaczone dla karmiących kobiet, co ułatwi karmienie niemowlaka. Jednocześnie dobrze jest spakować już ciuchy, w których wyjdzie się ze szpitala, aby nie być zdanym na ubrania przywiezione przez członków rodziny. Aby czuć się komfortowo przy wyjściu, dobrze jest mieć w torbie również 2 biustonosze do karmienia.Niezbędne jest zadbanie również o bieliznę i kilka par majtek na zmianę lub majtki jednorazowe ze specjalnej siateczki. Warto zadbać również o zabranie kapci i klapek pod prysznic.

 • Dla przyjemności

  Rozpoczęcie się akcji porodowej nie oznacza, że po godzinie urodzi się dziecko. To zdarza się nielicznym kobietom. Zazwyczaj od momentu pojawienia się w szpitalu do narodzin malucha mija nawet kilka godzin. O ile ból nie jest od razu niezwykle silny, można ten czas urozmaicić sobie słuchaniem muzyki lub czytaniem książki. W zależności od tego, co sprawia większą przyjemność, dobrze jest wziąć do torby tom powieści albo mp3. Najlepiej pamiętać również o telefonie oraz ładowarce do niego.

 • Wyprawka dla dziecka

  Wyprawka dla dziecka

  Poza rzeczami dla siebie, trzeba wziąć pod uwagę także rzeczy niezbędne maluchowi. Czasami szpital gwarantuje maluchom pieluszki, jednak nie jest to reguła. Z tego powodu konieczne jest spakowanie pieluszek – pampersów, śpioszków dla malucha, czapeczki oraz kocyka, którym można będzie okryć malucha. Przyda się również oliwka dla dzieci, krem na odparzenia, żeby już od pierwszych dni życia skóra malca była odpowiednio zabezpieczona. Dzięki temu dziecko będzie mogło poczuć się komfortowo już od początku pobytu z rodziną.