Advertising
Zakumaj.pl

Poród (12)

 • Jak można zmniejszyć ból porodowy?

  Decyzja związana z posiadaniem dziecka i jego urodzeniem to także zgoda na ból porodowy. Nie są się go całkowicie uniknąć i mało która kobieta twierdzi, że przeżyła poród bezboleśnie. Jednak nie oznacza to, że trzeba cierpieć bez pomocy. Obecnie istnieje wiele sposobów na złagodzenie bólu porodowego, dzięki czemu poród nie będzie trudnym wspomnieniem. Czytaj więcej »

  kasiasopata

 • Jak poprawnie spakować się do porodu?

  W chwili kiedy zacznie się poród, ciężko będzie myśleć o pakowaniu niezbędnych w szpitalu rzeczy. Żeby uniknąć jeszcze większego chaosu niż ten, który może się pojawić, dobrze jest już miesiąc przed planowaną datą mieć przy drzwiach torbę z niezbędnymi akcesoriami. Konieczne jest pamiętanie o kilku z nich, aby zapewnić sobie i dziecku komfort – oto najważniejsze elementy szpitalnego bagażu. Czytaj więcej »

  dudekanna

 • Skuteczne sposoby na przyśpieszenie rozwierania szyjki macicy

  Mało która kobieta po rozpoczęciu akcji porodowej bardzo szybko wydaje na świat dziecko. Wiele pań po odejściu wód płodowych, po pierwszych skurczach czeka długo na akcję porodową związaną już z parciem. Aby mogło do niego dojść, potrzebne jest rozwarcie szyjki macicy na 10 cm, co czasami jest trudne. Jeśli oczekiwanie jest już zbyt długie, można skorzystać z naturalnych sposobów na powiększenie rozwarcia. Czytaj więcej »

  figurniak

 • Jakie są przyczyny depresji poporodowej?

  Depresja poporodowa jest hasłem często powtarzanym przez kolorowe magazyny, jednak w dalszym ciągu niedostatecznie nagłośnionym. Wiele kobiet albo nie podejmuje leczenia, albo nawet nie wie, że powinna, co działa zarówno na nie same, jak i na resztę rodziny. Aby sobie pomóc, koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę ze swojego nastroju, jak również poznać przyczyny pojawiania się depresji tego typu. Czytaj więcej »

  hyzuu

 • Jak wygląda kontrola lekarska po porodzie?

  Opieka lekarska nad kobietą nie kończy się wraz z porodem. Jest to duży wysiłek dla organizmu, który nie pozostaje bez konsekwencji dla całego ciała. Z tego powodu trzeba po 4 – 6 tygodniach od narodzin dziecka wybrać się z wizytą do lekarza ginekologa, żeby sprawdzić, czy ciało wraca do normy i funkcjonuje prawidłowo. Czytaj więcej »

  materac

 • Co zabrać ze sobą na porodówkę?

  Chociaż o porodzie kobieta, jak i jej partner, myślą 9 miesięcy, gdy akcja porodowa się zaczyna, zdenerwowanie jest nie do powstrzymania. Z tego powodu już na 3 tygodnie przed planowaną datą porodu należy przygotować torbę, w której będzie znajdowało się wszystko, co potrzebne dla matki i dziecka. Dzięki temu później wystarczy ją tylko chwycić i jechać na porodówkę. Czytaj więcej »

  empiczek

 • Prawa kobiety rodzącej w szpitalu

  Poród to ważne przeżycie dla każdej kobiety. Przed nim skupia się ona przede wszystkim na zdrowiu dziecka i rzadko zapoznaje się z prawami, jakie jej przysługują. Dobrze jednak znać je, żeby wiedzieć, czy są przestrzegane i czego wymagać po zjawieniu się na porodówce. Czytaj więcej »

  aman

 • Poród – jak rozpoznać, że to już?

  Gdy ciężarna kobieta wkracza w 9 miesiąc odmiennego stanu, zaczyna coraz częściej myśleć o porodzie. Jeżeli jest to pierwsza ciąża, zdenerwowanie jest tym większe i wiele pań obawia się, że nie rozpozna momentu, kiedy poród zbliża się wielkimi krokami. Wszystkim młodym mamom polecamy zapoznanie się z poniższym artykułem, w którym podane są wszystkie objawy zbliżającego się rozwiązania. Czytaj więcej »

  smolen

 • Co podpowiedzieć mężczyźnie, który zamierza uczestniczyć przy porodzie?

  Zapadła decyzja o porodzie rodzinnym. Z reguły przygotowuje się do niego kobietę, mniej mówi się o mężczyźnie, który chcąc uczestniczyć przy porodzie, dokonuje nieprzymuszonego wyboru. Dla kobiety poród jest nieunikniony, mężczyzna może wybrać. Jeżeli zechce być przy żonie i rodzącym się maluszku, należą mu się wielkie słowa uznania. Co może dziać się na sali porodowej, zapewne wie większość z Was. Nasz tytułowy mężczyzna opcjonalnie może dostać porcję obelg od rodzącej żony. Warto, aby wiedział, z czym będzie musiał się zmierzyć.

  Czytaj więcej »

  blachut

 • Seks po porodzie – wskazówki oraz porady

  Czekaliście na ten dzień od wielu tygodni. Przygotowywaliście się do niego, szykowaliście pokoik, łóżeczko, śpioszki, pampersy i pierwsze zabawki. I w końcu nadszedł ten moment, wasze dziecko pojawiło się na świecie i od razu zajęło całą waszą uwagę. W tym pierwszym okresie po urodzeniu kobiecie ciężko myśleć o własnym ciele, przyjemnościach oraz potrzebach, ponieważ skupia się tylko i wyłącznie na dobru swojego maleństwa. Jednak przyjdzie ta chwila, kiedy oboje z partnerem będziecie chcieli powrócić do dawnej intymności w takim wydaniu, jak przed ciążą. Jak i kiedy ro zrobić?

  Czytaj więcej »

  igos

 • Jak pomóc rodzącej mentalnie?

  Nie można zaprzeczyć istnieniu bólu i strachu podczas porodu. Przyszły tata, poniekąd nierodzący, również przeżywa wewnętrzne rozterki i lęk. Można powiedzieć, że przeżywa je podwójnie, lęka się i o żonę, i o dziecko. Mentalna pomoc kobiecie, która rodzi, z reguły przydaje się bardziej niż książkowe informacje, jak będzie przebiegał poród. Każdy poród, jak każdy człowiek na świecie, jest inny, jeden krótszy, drugi dłuższy, lżejszy bądź cięższy. Jedno jest pewne, przyszła mama musi być mieć poczucie bezpieczeństwa i wsparcie w czasie tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia.

  Czytaj więcej »

  kundzia

 • 1
Advertising
Advertising
Advertising