Zakumaj.pl

Jak przetrwać nudny wykład?

Jak przetrwać nudny wykład?

Generalnie, studia wybrane z powodu własnych zainteresowań i pasji, powinny nas interesować. Jednak czasem zdarza się i tak, że przychodząc na wykład, marzymy tylko o tym, żeby jak najszybciej się skończył i co dwie minuty z rezygnacją patrzymy na zegarek, odliczając wolno upływający czas. Istnieją jednak sprawdzone sposoby, które mogą ci przetrwać nudny wykład, a wykładowca nie zauważy nawet, że go nie słuchasz.

 • Rób notatki

  Jeśli chcesz się zmusić do słuchania, bo akurat nie masz przy sobie nic, czym mógłbyś się zająć, rób notatki. Nawet nie zauważysz, kiedy półtorej godziny minie, a ty będziesz miał z głowy opracowywanie jednego tematu lub lektury do egzaminu.

 • Gry

  Gry

  Telefon komórkowy masz raczej zawsze przy sobie, dlatego możesz z niego skorzystać. Trzymaj telefon pod ławką i włącz sobie jakąś zajmującą grę, np. 2048. Pamiętaj tylko, żeby wyciszyć dźwięki i co jakiś czas spoglądać na wykładowcę.

 • SMS-y

  SMS-y

  Na wykładzie co prawda nie możesz rozmawiać z kolegą siedzącym obok, ale możesz za to dyskretnie wysyłać SMS-y. Pisanie wiadomości i oczekiwanie na nią z pewnością sprawi, że nie odczujesz tak bardzo dłużącego się czasu.

 • Książka

  Nic tak bardzo nie zajmuje, jak dobra i wciągająca książka, dlatego jeśli wiesz, że tego dnia na uczelni czeka cię nudny wykład, spakuj ciekawą książkę do torby lub plecaka, a potem dyskretnie rozłóż ją na ławce i schowaj się za osobą siedzącą przed tobą.

 • Przygotowywanie się

  W trakcie nudnego wykładu możesz również zacząć przygotowywać się do kolejnych zajęć. Weź ze sobą notatki potrzebne do nauki na kolokwium albo kserówki, które musisz przeczytać przed ćwiczeniami. W ten sposób nie zmarnujesz czasu.

 • Krzyżówki i łamigłówki

  Krzyżówki i łamigłówki

  Na nudnych wykładach studenci chętnie rozwiązują krzyżówki lub sudoku. To zajęcie nie dość, że zabija czas, to na dodatek jest doskonałym ćwiczeniem dla umysłu.

 • Zabawy plastyczne manualne

  Jeśli lubisz rysować, możesz bazgrać w zeszycie i doskonalić swój plastyczny kunszt. Możesz również przygotować sobie karteczki odpowiednich kształtów oraz rozmiarów i ćwiczyć origami. Odprężysz się i nie zauważysz nawet, kiedy minie cały wykład.