Zakumaj.pl

Jak przygotować pyszne lody sernikowe z truskawkami?

4.5 (razem głosów: 1)
Wymagany czas: 35 min.
Jak przygotować pyszne lody sernikowe z truskawkami?

Sernik to jedno z ciast, które smakują wyśmienicie i mają doskonały smak. Można go zachować oraz przekazać do innego deseru poprzez stworzenie lodów sernikowych. Są oryginalne, smaczne i mogą stanowić urozmaicenie letniego popołudnia. Skoro astronomiczne lato już się zaczęło, to znak że czas na zgromadzenie zimnych zapasów w swojej lodówce. Sernikowe lody mogą być ich częścią.

 • Jakie składniki są potrzebne?

  Jakie składniki są potrzebne?

  Wykonanie lodów na deser może być proste, o ile przygotuje się wcześniej składniki, potrzebne do ich wykonania. Potrzebne są przede wszystkim:

  * 350 g śmietany 30%,

  * 300 g twarogu sernikowego,

  * 250 g truskawek,

  * 1 szklanka cukru,

  * 1 szklanka mleka w proszku,

  * 1/4 cytryny.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Śmietanką wstrząsnąć mocno, ponieważ istotny dla ubijania tłuszcz opada na dno. Przelać do miski. Zacząć ubijać mikserem na puszystą masę, a kiedy śmietana zmieni konsystencję z płynnej na puszystą, dodać cukier. Nadal ubijać, aż masa będzie sztywna.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  W osobnej misce zmieszać ze sobą twaróg, mleko w proszku oraz skórkę cytrynową, startą na tarce o drobnych oczkach. Zmiksować wszystko razem, tworząc puszystą masę.

  Truskawki dokładnie umyć, pozbawić szypułek i odłożyć na bok 1/3 z ich ilości. Pozostałą część zmiksować na czerwoną masę.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Zmieszać ze sobą bitą śmietanę oraz masę serową, miksując mikserem na niewielkich obrotach. Kiedy składniki połączą się, dodać truskawkową papkę, nadal mieszając – mikserem albo łyżką. Pozostałe truskawki pokroić na niewielkie kawałki, wrzucić do miski i już przy pomocy łyżki stołowej zmieszać ze sobą wszystkie elementy. Gotową masę przelać do pojemnika plastikowego o pojemności 1,5 litra, z pokrywką. Wsunąć pojemnik do zamrażalnika i pozostawić w nim na 3 godziny. Co 1 godzinę warto przemieszać przyszłe lody.Po 3 godzinach lody można podawać w pucharkach z dodatkiem truskawek albo sosu truskawkowego. Idealny sposób na ochłodzenie.