Zakumaj.pl

Jak przyrządzić smaczne sznycle rybne?

Wymagany czas: 40 min.
Jak przyrządzić smaczne sznycle rybne?

Ryby nie są nudnym daniem ani nie przygotowuje się ich tylko jako panierowane płaty z dodatkiem frytek. Można z nich zrobić smaczne sznycle, które nadają się wspaniale na postny obiad z sałatką, z lekkim sosem. Takie danie zniknie z talerzy szybciej, niż możesz się spodziewać, więc nie wahaj się i wypróbuj sprawdzony przepis.

 • Jakie składniki są potrzebne?

  Jakie składniki są potrzebne?

  Do zrobienia sznycli rybnych należy zebrać kilka niezbędnych składników o wysokiej świeżości, pomiędzy którymi powinny znaleźć się:

  * 1 kg filetów rybnych,

  * 2 jajka,

  * 4 ząbki czosnku,

  * 1 cebula,

  * 2 łyżki oleju,

  * 1 bułka,

  * mleko,

  * masło,

  * natka pietruszki,

  * bułka tarta,

  * pieprz,

  * sól.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Cebulę obrać i posiekać na drobne kawałeczki, nie powinna być dobrze wyczuwalna podczas jedzenia. Czosnek także pozbawić łupinki i oba składniki dodać do mięsa rybiego. Zamieszać lekko, po czym wszystko zemleć w maszynce do mielenia mięsa. Powinna powstać gładka, jednolita masa.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Bułkę zalać mlekiem i namoczyć w nim, aż zmięknie – można zamoczyć ją przed przystąpieniem do mielenia filetów, wtedy osiągnie się pożądany efekt. Miękką bułkę odsączyć i dodać do masy rybnej. Wraz z bułką dodać do niej także odrobię oleju, jajka, pieprz, sól. Ilość oleju można kontrolować, dodając go najpierw mniej, a w razie potrzeby dodatkową ilość. Wszystko razem zacząć dokładnie mieszać. Jeśli masa jest zbyt rzadka, zagęścić ją bułką tartą.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Z masy rybnej z dodatkami formować niewielkie sznycle i każdy z nich obtaczać w bułce tartej. Na patelni rozgrzać oliwę z oliwek, po czym kłaść na nią sznycle. Smażyć z każdej strony, aż zbrązowieją dokładnie. Odkładać na talerz zakryty papierowym ręcznikiem, który zbierze nadmiar tłuszczu. Podawać, póki są jeszcze ciepłe, z dodatkiem świeżej surówki oraz ozdobione natką pietruszki.