Zakumaj.pl

Jak sprawić, by słoiki zaczęły świecić?

3.0 (razem głosów: 2)
Jak sprawić, by słoiki zaczęły świecić?

Oglądałaś kiedyś film Camerona pt. „Avatar”? Pamiętasz te wspaniale świecące rośliny i zwierzęta? Chciałabyś mieć w swoim domu coś równie magicznego? Idealnym rozwiązaniem jest stworzenie baśniowych lampionów. Nie bój się, nie będziesz się musiała przy tym zbytnio trudzić. Wystarczy ci kilka słoików, które z dodatkiem magicznego składnika będą mogły świecić całymi godzinami. Tworząc taką lampkę nocną, nie będziesz musiała przejmować się , że trzeba będzie dużo zapłacić za energię elektryczną. Lampiony nie potrzebują zasilania, a poświecą nawet przez 12 godzin. Magiczny słoik możesz postawić w pokoju dziecięcym, by stworzyć w nim baśniowy nastrój. Może być również źródłem światła w czasie romantycznej kolacji albo szalonej imprezy. Pomyśl, do ilu rzeczy mogłabyś go wykorzystać. Przeczytaj poniższą instrukcję i stwórz lampiony do swojego mieszkania.

 • Sekretny składnik

  Sekretny składnik

  Tajemniczym elementem tej dekoracji jest zamknięte w świetlikach łamanych światło chemiczne. Na rynku można je dostać jako pałeczki albo bransoletki o najróżniejszych barwach. Jeden świetlik kosztuje około 2 zł, a do ozdobienia słoika będziesz potrzebować około 4 – wszystko jest zależne od wielkości lampionu i efektu, który chcesz uzyskać.

 • Umyj słoik

  Wybierz sobie słoik. Zanim zaczniesz pracę nad zmienianiem go w świecący, musisz go nieco przygotować. Umyj go dokładnie, a potem wytrzyj do sucha. Nie zapomnij również o zakrętce, która będzie niezbędna.

 • Kolorowanie

  Kolorowanie

  Złam świetliki, najlepiej jeżeli zakupisz je w postaci pałeczek albo bransoletek, gdyż łatwiej się je otwiera. Następnie wsyp je do słoika. Wybierz kolory, które będą razem tworzyły ładny efekt. Wybór barw nie jest ubogi, więc masz pole do popisu. Jeżeli masz taką ochotę, dodaj do słoika również nieco brokatu.

 • Gotowy lampion

  Gotowy lampion

  Jeżeli chcesz, żeby twój lampion zaczął świecić, musisz szczelnie zakręcić słoik. Następnie potrząśnij nim. No i już – lampion zaczął wytwarzać światło. Czas świecenia jest zależny od temperatury, w której znajduje się słoik. Producent świetlików zapewnia, że będą świeciły przez około 8 – 12 godzin. Pamiętaj o tym, gdy będziesz je przygotowywać. Najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie lampionów na chwilę przed tym, gdy będą potrzebne.

Czego potrzebujesz:

Do zrobienia lampionów będą ci potrzebne:

słoiki

świetliki łamane