Zakumaj.pl

Jak uprawiać bezpieczny seks?

5.0 (razem głosów: 1)
Jak uprawiać bezpieczny seks?

Seks sprawiający przyjemność powinien być jednocześnie bezpieczny dla partnerów. Z tego powodu zanim przejdzie się do miłosnych igraszek, należy zadbać o własne zdrowie. Unikanie ciąży, na którą jeszcze nie jest się gotową, unikanie chorób przenoszonych drogą płciową poprzez odpowiednie środki sprawia, że życie seksualne staje się łatwiejsze i mniej stresujące.

 • Dbaj o siebie

  Dbaj o siebie

  Nic nie zapewnia bezpieczeństwa w taki sposób, jak samoświadomość i dbałość o własne zdrowie. Jeśli lubi się seks i często zmienia partnerów, warto zabezpieczać się podwójnie, ale przede wszystkim zastanowić nad ilością partnerów w krótkim czasie. Nawet przy bardzo dobrym zabezpieczeniu i pamiętaniu o antykoncepcji w postaci prezerwatyw, jednorazowi partnerzy mogą odbić się na zdrowiu i doprowadzić do rozwoju różnego rodzaju chorób. Jeżeli nie planuje się zmiany stylu życia, wówczas dobrze jest co pół roku badać się zarówno u lekarza ginekologa, jak i robić badanie krwi, zwłaszcza na obecność wirusa HIV, który jest przenoszony przede wszystkim drogą płciową.

 • Tabletki antykoncepcyjne

  Tabletki antykoncepcyjne

  Ochrona przed niechcianą ciążą to istotna sprawa, jeśli prowadzi się aktywne życie seksualne, zarówno ze stałym partnerem, jak i przypadkowymi. Aby zabezpieczyć się przed nią, należy pamiętać o regularnym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Dzięki nim wzrasta poczucie własnego bezpieczeństwa, a dodatkowo tabletki mają pozytywny wpływ na regulację miesiączki oraz na skórę i włosy, co jest istotne dla większości kobiet.

 • Używaj prezerwatyw

  Używaj prezerwatyw

  Tabletki antykoncepcyjne dają 99% pewności, że nie zajdzie się w ciążę, jednak nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. W związku z tym, zwłaszcza w czasie przypadkowych stosunków z osobami poznanymi w klubie, należy używać prezerwatyw. Najlepiej mieć w torebce jedną albo dwie w zapasie, gdyby mężczyzna nie miał własnej. Dzięki korzystaniu z prezerwatywy uniknie się zarówno zarażenia chorobami, jak i zminimalizuje się ryzyko zajścia w ciążę. Trzeba bowiem pamiętać, że stosunek przerywany, niezależnie od tego, z kim jest uprawiany, nie chroni ani przed ciążą, ani przed chorobą.

 • Uważaj na partnerów

  Uważaj na partnerów

  Nie można z góry zakładać, że przystojny, dobrze ubrany mężczyzna jest zdrowy i niczym nie zarazi swojej partnerki. Wygląd bywa mylący, dlatego jeśli jest się osobą aktywną seksualnie i skłonną do przypadkowego seksu, trzeba mieć przy sobie koniecznie prezerwatywę, a także uważać na to, gdzie oraz z kim się wychodzi. Nie każda osoba, która wydaje się miła na pierwszy rzut oka, jest taka w intymnej sytuacji. Gdy pojawiają się wymagania lub wymuszenia w sferze seksualnej, które nie są zgodne z własnymi przekonaniami, należy od razu powiedzieć stanowcze „nie”. Warto również uważać na drinki w barach, zwłaszcza jeśli odwiedza się je samotnie, oraz na przyjmowane od obcych napoje, ponieważ mogą zawierać niebezpieczne środki, po których traci się świadomość i które bywają sposobem na wykorzystanie kobiet wbrew ich woli.