Zakumaj.pl

Jak założyć prezerwatywę?

Jak założyć prezerwatywę?

Aby seks sprawiał partnerom stuprocentową przyjemność, musi być bezpieczny. Oprócz tego, że prezerwatywa chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, wykazuje dużą skuteczność jako metoda antykoncepcyjna. Najistotniejsze jest jednak jej prawidłowe użytkowanie. Jeśli jesteś niedoświadczony w tej kwestii, przeczytaj poniższe porady.

 • Jak otworzyć prezerwatywę?

  Opakowanie z prezerwatywą musisz otwierać ostrożnie. Przede wszystkim musisz uważać na pierścionki, bransoletki czy paznokcie, by nie uszkodzić powłoki prezerwatywy. Uważaj, zwłaszcza gdy oświetlenie nie jest zbyt jasne, a emocje i pożądanie biorą górę nad rozumem.

 • Jak trzymać prezerwatywę przed założeniem na członka?

  Jak trzymać prezerwatywę przed założeniem na członka?

  Prezerwatywę musisz trzymać we właściwy sposób. Jej pierścień wywinięty na zewnątrz musisz mieć przed oczami. Kolejno należy złapać czubek prezerwatywy palcami wskazującym i kciukiem, by podczas zakładania nie było w nim powietrza. W przeciwnym razie prezerwatywa może pęknąć.

 • Jak założyć prezerwatywę?

  Członek podczas zakładania prezerwatywy musi pozostawać w stanie erekcji. Jeśli tak nie jest, zastosuj dłuższą grę wstępną, aż podniecenie i tym samym erekcja będą już odpowiednie. Prezerwatywę należy rozwinąć wzdłuż całego członka aż do samej jego nasady. Pochwa partnerki musi być dostatecznie nawilżona, aby guma prezerwatywy nie była poddawana tarciu, stwarzając tym samym ryzyko uszkodzenia. Jeśli tak nie jest, posmaruj zewnętrzną stronę prezerwatywy środkiem, który ułatwi poślizg.

 • Prezerwatywa podczas stosunku

  Podczas stosunku upewniaj się co jakiś czas, czy prezerwatywa pozostaje na swoim miejscu. Brzmi to dość pretensjonalnie, lecz wraz z doświadczeniem będziesz to robił odruchowo. Przypominam, że jest to bardzo ważna kwestia, jeśli prezerwatywa ma być skutecznym zabezpieczeniem przed nieplanowaną ciążą.

 • Prezerwatywa po stosunku

  Prezerwatywa po stosunku

  Tuż po ejakulacji prezerwatywa musi zostać usunięta wraz z członkiem z pochwy partnerki. Dlatego mówię tuż po ejakulacji, gdyż chodzi tu o to, by zrobić to, zanim minie wzwód członka. Podczas wyjmowania członka z pochwy należy przytrzymać brzeg prezerwatywy tak, by nie zsunęła się ona zbyt wcześnie i nie doszło do wylania nasienia jeszcze w pochwie partnerki lub w jej okolicach. Plemniki w zewnętrznych warunkach mogą przeżyć do kilku godzin. Jeśli więc nasienie wyleje się w okolicach intymnych kobiety, po kolejnej porcji pieszczot mogą zostać skutecznie przeniesione do pochwy.