Zakumaj.pl

Sposoby na poprawienie jakości męskiego nasienia

Sposoby na poprawienie jakości męskiego nasienia

Jak doskonale wszyscy wiemy, płodność jest jedną z naczelnych funkcji nie tylko człowieka, ale również całego królestwa zwierząt. To właśnie dzięki płodności możemy przekazywać swoje geny oraz podtrzymywać gatunek. Rzecz jasna, na co dzień myślimy raczej o funkcji reprodukcji nieco bardziej indywidualnie, odnosząc ją po prostu do założenia rodziny, a nie do takich globalnych spraw. Niemniej jednak, zarówno w interesie własnym, jak i w interesie ludzkości jest to, by płodzić dzieci zdrowe oraz silne. Ma na to w dużej mierze wpływ jakość męskiego nasienia. Jeśli chcesz wiedzieć, jak ją poprawić, koniecznie przeczytaj porady zamieszczone poniżej. Powodzenia!

 • Ciepło wrogiem plemników

  Być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, iż wysoka temperatura oraz ciepłe powietrze niezbyt dobrze wpływają na twoją męskość, a ściślej rzecz ujmując, na produkcję oraz jakość plemników. Dlatego też musisz szczególnie uważać w okresie grzewczym i choć od czasu do czasu wietrzyć pomieszczenia. Nie powinieneś również dopuszczać do przegrzewania genitaliów poprzez nagrzewającego się laptopa, dlatego też nigdy nie kładź go sobie na uda. I oczywiście uważaj również na wszelką aktywność, również tę fizyczną, która może spowodować, że twoje genitalia będą przegrzewane. Tak jest chociażby z jazdą na rowerze.

 • Ruch, ruch i jeszcze raz ruch

  Ruch, ruch i jeszcze raz ruch

  Na całe szczęście, niezbyt pozytywna dla mężczyzn jazda na rowerze nie jest jedyną formą aktywności fizycznej. A ruch sam w sobie jest bardzo ważny i u mężczyzn, którzy regularnie ćwiczą, produkcja plemników wzrasta. Dlatego też, zamiast spędzać czas biernie, na kanapie i z butelką piwa, wyjdź na świeże powietrze choćby tylko po to, by się przespacerować.

 • Odpowiednia dieta

  Odpowiednia dieta

  Nie da się ukryć, iż na płodność wpływa również znacząco odpowiednia dieta. Są bowiem takie produkty, które wyjątkowo sprzyjają produkcji plemników oraz jakości spermy. Dlatego też, jeśli masz problem ze spłodzeniem dziecka już od kilku miesięcy, zanim udasz się do lekarza na konsultacje, spróbuj zmienić styl odżywiania. Powinieneś wprowadzić do swojej diety przede wszystkim więcej cynku oraz witaminę E i C. Produkty, które możesz, a nawet w tej sytuacji powinieneś spożywać, to: nabiał, jajka, ryby, orzechy, cytryna, czerwone warzywa.

 • Wyeliminuj przekąski i używki

  Niestety, są także takie produkty, które znaczącą zmniejszają ilość plemników w spermie, przez co po prostu zmniejsza się także jej jakość. Są to z całą pewnością używki, takie jak kawa, alkohol oraz papierosy, ale nie tylko. Negatywnie wpływa także cała żywność wysoko przetworzona, naszpikowana choćby szkodliwymi dla zdrowia, wagi oraz płodności tłuszczami trans. Postaraj się więc jak najbardziej ograniczyć takie jedzenie.

 • Uważaj na leki

  Negatywnie na płodność oraz jakość spermy mogą wpłynąć także niektóre leki. Powinieneś więc uważać na to, co przyjmujesz i jeśli masz problemy ze spłodzeniem dziecka, zapytać przy najbliższej okazji lekarza, czy to właśnie dane tabletki mogą być przyczyną tych kłopotów. Szczególna uwagę zwróć na leki przeciwko cukrzycy oraz nadciśnieniu.