Zakumaj.pl

Jak wykonać zaskakujący napój z arbuza i lemoniady?

Wymagany czas: 15 min.
Jak wykonać zaskakujący napój z arbuza i lemoniady?

Arbuz to jeden z najbardziej orzeźwiających owoców, jakie pojawiają się każdego roku. Poza jedzeniem ich na surowo, można przyrządzić z nich doskonały napój na upalne popołudnia, na imprezy w ogrodzie, na spotkania z przyjaciółmi, na urozmaicanie wakacji. Wystarczy skorzystać z naszego przepisu, aby odkryć nowe doznania smakowe.

 • Potrzebne składniki spożywcze

  Potrzebne składniki spożywcze

  Do szybkiego wykonania orzeźwiającego napoju z arbuzem w roli głównej niezbędne jest przygotowanie świeżych składników, a są to:

  * 1,5 szklanki lemoniady,

  * 3 cytryny,

  * 1 kg arbuza,

  * 3 łyżki cukru,

  * listki melisy i mięty,

  * kostki lodu.

 • Pierwszy krok

  Pierwszy krok

  Arbuzowy miąższ należy przełożyć do blendera i zmiksować na papkę. Nie powinno pozostać z niego żadnych dużych kawałków.

  Nad miską postawić sitko o drobnych oczkach. Przełożyć na sito masę arbuzową, po czym przecierać ją, aby stała się jeszcze gładsza, niemal płynna. Przełożyć gotową miksturę do dzbanka.

 • Drugi krok

  Drugi krok

  Cytryny sparzyć wrzątkiem. Jedną odłożyć na bok, a pozostałe przekroić na pół i dokładnie wycisnąć z nich cały sok prosto do dzbanka z masą arbuzową. W 1/2 szklanki lemoniady rozpuścić cały przygotowany cukier. Jeśli jadłospis nie obejmuje cukru, można dodać miód lub syrop z agawy. Przelać do dzbanka z sokiem cytrynowym wodę z cukrem oraz pozostałą 1 szklanką lemoniady. Wymieszać lekko.

 • Trzeci krok

  Trzeci krok

  Wrzucić do lemoniady umyte liście mięty oraz melisy. Pozostała cytrynę pokroić na plasterki i dodać do napoju. Wstawić dzbanek do lodówki na 2 – 2,5 godziny, żeby zawartość była intensywnie zimna.Przed podaniem lemoniady wrzucić do szklanki kilka kostek lodu, wystarczą 3 – 4, dodać kolorową słomkę i uzupełnić naczynie napojem. Jego lekki, niezbyt słodki smak z pewnością dostarczy wiele przyjemności, a przede wszystkim mocne orzeźwienie.