Zakumaj.pl

Jak zorganizować rodzinny piknik?

Jak zorganizować rodzinny piknik?

Późna wiosna i całe lato to doskonały czas, aby wybrać się na rodzinną wycieczkę zakończoną piknikiem. Jedzenie spożywane wspólnie z najbliższymi, a na dodatek pośród zieleni, na świeżym powietrzu, smakuje jeszcze lepiej niż zazwyczaj. Jednak zanim wybierzesz się z kocem na piknik, powinieneś zadbać o kilka bardzo ważnych szczegółów, które pozwolą ci cieszyć się mile spędzanym czasem i smacznymi przekąskami.

 • Piknikowe menu

  Piknikowe menu

  Ze względu na wysokie temperatury, musisz szczególnie zadbać o pożywienie, która zabierzesz ze sobą na piknik. Powinno ono być wcześniej zaplanowane i przygotowane, tak aby przetrwało podróż i upał. Dlatego też raczej nie decyduj się na przetwory mleczne czy wędliny, bo im wysokie temperatury nie sprzyjają. Sprawdzą się natomiast świeże i surowe warzywa oraz owoce. Możesz przygotować z nich sałatkę lub w całości wrzucić do piknikowego kosza. Będą smaczną i zdrową przekąską. Zrezygnuj także ze słodyczy, a zwłaszcza tych oblanych czekoladą. Jeśli koniecznie chcesz zabrać ze sobą tego typu jedzenie, weź paluszki lub chipsy, którym nic się nie stanie w trakcie podróży. Pamiętaj także o wodzie, ona najlepiej sprawdza się na piknikach. Owocowe soki czy gazowane napoje, kiedy się nagrzeją, są niesmaczne. Poza tym kiedy się je przypadkowo wyleje, brudzą wszystko i kleją się do ciała, co powoduje uczucie dyskomfortu.

 • Pakowanie pożywienia

  Pakowanie pożywienia

  Aby wcześniej przygotowane przez ciebie potrawy miały większą szansę przetrwać upał i transport na miejsce pikniku, musisz je dobrze opakować. Kanapki czy całe owoce owiń w folię aluminiową, a większe posiłki zapakuj w oddzielne pojemniki. Jeśli chcesz przedłużyć świeżość tych produktów i planujesz częste wypady za miasto, zainwestuj w małą przenośną lodówkę. Dzięki temu unikniesz przykrych konsekwencji wysokich temperatur, a i woda będzie schłodzona.

 • Grill na pikniku

  Grill na pikniku

  Jeśli swój piknik chciałbyś połączyć z grillem, musisz zadbać przede wszystkim o dwie rzeczy: marynatę i opał. Najlepiej, gdybyś zdecydował się na zamarynowanie ryb czy mięsa w domu. Przyprawy są dobrym środkiem konserwującym, stosowanym od bardzo dawna. Pamiętaj, aby dobrze spakować opał i nie dopuścić do jego zawilgocenia. Kiedy węgiel drzewny zmoknie, będzie ci bardzo trudno rozpalić grill.

 • Zadbaj o komfort dziecka

  Zadbaj o komfort dziecka

  Jeśli w twojej rodzinie jest małe dziecko, powinnaś zwrócić na nie szczególną uwagę podczas planowania wypadu za miasto. Po pierwsze, wybierz miejsce zacienione, gdyż dziecko nie powinno długo przebywać na słońcu. Warto pomyśleć o jakimś nakryciu głowy, aby zapobiec udarowi słonecznemu u malucha, a także o kremie z wysokim filtrem. Po drugie, u dziecka szybko może dojść do odwodnienia. Pamiętaj więc o spakowaniu dodatkowej butelki wody, żeby ci jej nie zabrakło.