Zakumaj.pl

Jak zrobić jabłko-Kermita dla dziecka?

Jak zrobić jabłko-Kermita dla dziecka?

Dzieci lubią nietypowe dania na talerzu, pod warunkiem że przypominają znane i lubiane przez nie postaci. Kermit, najbardziej popularna żaba na świecie, może być motywem przewodnim dziecięcego deseru. Wystarczy kilka składników oraz poniższa instrukcja, aby podać dziecku nietypowe, zachęcające danie. Z pewnością zje je w całości.

 • Niezbędne składniki spożywcze

  Niezbędne składniki spożywcze

  Żeby przygotować podwieczorek-żabę, potrzebnych jest kilka świeżych elementów. Są to przede wszystkim:
   * 1 jabłko zielone,
  * 1 jabłko czerwone,
  * pianka marshmallow.
  Dodatkowo trzeba przygotować:
  * czarny barwnik spożywczy,
  * wykałaczkę,
  * nóż,
  * nożyce kuchenne.

 • Pierwszy krok

  Pierwszy krok

  Owoce umyć i wysuszyć. Sięgnąć po zielone jabłko, przekroić je na pół i jedną połówkę odłożyć na bok.Ostrym nożem przyciąć wybraną połówkę po bokach. Kermit powinien mieć wydłużony dół głowy i nieco szerszą górę. Po nadaniu owocowi odpowiedniego kształtu na środku lub bliżej przyszłej brody wyciąć uśmieszek. Z czerwonego jabłka także przyciąć kształt uśmiechu, który będzie pasował do wyciętego z zielonej części. Włożyć czerwony kawałek w przygotowaną dziurkę.

 • Drugi krok

  Drugi krok

  Miękką piankę marshmallow przekroić na pół. Trzeba uważać, ponieważ jest klejąca w środku i można pobrudzić sobie palce.

  W 1 łyżeczce wody rozpuścić barwnik czarny, a następnie wykałaczką nanieść odrobinę barwnika na środek każdej pianki. Będą to źrenice Kermita.

 • Trzeci krok

  Trzeci krok

  Połówkę zielonego jabłka, która dotąd leżała na boku, pokroić w plasterki – wzdłuż. Następnie wszystkie przekroić jeszcze na połówki.Główkę Kermita położyć na talerzu. Dodać oczka. Ze względu na klejące właściwości pianki, nie trzeba dodatkowego mocowania, wystarczy je lekko przycisnąć i nie odpadną. U dołu jabłkowej główki ułożyć kawałeczki jabłek, które będą szyją i kołnierzykiem Kermita. Gotową żabkę można zaserwować dziecku i patrzeć, jak zjada deser ze smakiem.