Zakumaj.pl

Kubki – tablice do pisania. Jak je zrobić?

5.0 (razem głosów: 1)
Kubki – tablice do pisania. Jak je zrobić?

Chciałbyś rano powitać swoją ukochaną gorącą kawą i miłym słowem? A ty chciałabyś zostawić mu wiadomość przed wyjściem z domu? Nie ma na to lepszego pomysłu niż kubki spełniające również funkcję tablicy do pisania. Możesz napisać na takim kubku, co tylko chcesz, a potem zmazać – i tak w nieskończoność. Nie musisz kupować tego fajnego gadżetu. Zastosuj się do poniższych wskazówek i zrób go sam – to bardzo proste, nie wymaga dużej ilości czasu ani umiejętności plastycznych.

 • Przygotowanie kubków

  Przygotowanie kubków

  Przygotuj wybrane do przerobienia kubki. Możesz je kupić, jeśli ma to być prezent, a jeśli nie, wybierz jakieś z tych, które masz w domu. Umyj je dokładnie i osusz. Następnie musisz zdecydować, czy cały kubek ma służyć jako tablica, czy tylko jakaś jego część. Jeśli cały, nie potrzebujesz taśmy. Jeśli jakąś część, to zaklej taśmą te miejsca, których nie będziesz pokrywał farbą. W ten sposób możesz się także bawić w robienie wzorków, np. chmurek dialogowych, takich jak w komiksach.

 • Malowanie kubków

  Malowanie kubków

  Kiedy jesteś pewien, że dobrze okleiłeś kubek (tak aby farba nie dostała się pod taśmę), możesz przejść do malowania ich farbą tablicową. Nie używaj do tego bardzo wąskiego pędzla, zajmie to zbyt dużo czasu.Kiedy skończysz malowanie, od razu, ale ostrożnie, zdejmij taśmę. Jeśli wyjechałeś gdzieś farbą, natychmiast ją zetrzyj, póki nie wyschła. Tak przygotowany kubek zostaw do wyschnięcia, najlepiej na około dobę.

 • Wypalanie kubka

  Wypalanie kubka

  Jeśli będziesz pewien, że farba wyschła, nastaw piekarnik na 150 stopni i włóż do niego kubek na 35 minut. Wypalanie utrwali farbę i pozwoli na bezpieczne mycie kubka w zmywarce. Kubki gotowe, dobrej zabawy!