Zakumaj.pl

Naturalne sposoby na cienie pod oczami

Naturalne sposoby na cienie pod oczami

Cienie pod oczami potrafią zepsuć nastrój niejednej kobiecie. Mogą zdarzać się sporadycznie, wtedy nie są aż tak dużym problemem, ale mogą pojawić się i zostać na dłużej. Zazwyczaj przyczyn powstawania cieni jest kilka. Najpopularniejszą jest brak snu, jednak nie tylko jego mniejsza dawka przyczynia się do kiepskiego stanu delikatnej skóry. Złe odżywianie, choroba, również to może spowodować, że zamiast jędrnej, świeżej twarzy będzie się pokazywało zmęczone oblicze.

 • Dobry sen

  Dobry sen

  Ze względu na to, że głównym sprawcą cieni pod oczami jest brak odpowiedniej ilości snu, jego odpowiednia długość powinna być pierwszym, o co należy zadbać. Nie każdy potrafi spać 8 godzin, jak zalecają lekarze, jednak nawet 6 lub 7 godzin będzie lepsze niż mniejsza ilość. Jeżeli śpi się za mało, wówczas skóra pod oczami nie jest w stanie odpowiednio się zregenerować i rozprowadzić zalegającej tam krwi oraz limfy. Aby zapobiec pojawieniu się ciemnych śladów, dobrze jest posmarować okolice oczu grubą warstwą kremu. Z kolei gdy zobaczy się je po przebudzeniu, warto w ciągu dnia uciąć sobie 30-minutową drzemkę. Ważne jest zachowanie tego czasu, ponieważ dłuższe spanie otępia i utrudnia późniejsze działania.

 • Pomocne okłady

  Pomocne okłady

  Sprawdzonym sposobem na cienie pod oczami są przede wszystkim okłady, które można wykonać z różnych rzeczy, za każdym razem z dobrym efektem. Najbardziej znane są okłady z czarnej herbaty. Można albo poczekać, aż napar ostygnie, i położyć torebki na powiekach, albo zanurzyć waciki w herbacie i położyć je na skórze na 15 minut. Poza czarną herbatą dobrze działają również herbaty ziołowe, szczególnie rumianek. Jeśli płynne okłady nie okazują się skuteczne, można zastosować zielonego ogórka lub ziemniaka. Jedno i drugie warzywo powinno być w stanie surowym, pokrojone na plastry, które kładzie się w newralgicznym miejscu. Taki okład powinien być stosowany przez 10 minut i nie ma przeciwwskazań do stosowania go codziennie.

 • Masaż skóry

  Masaż skóry

  Ze względu na to, że cienie pod oczami to zastała limfa oraz krew, można pomóc sobie, masując skórę. Masaż pomaga na całe ciało, poprawiając jego funkcjonowanie, tak samo działa w przypadku pozbywania się cieni. Żeby wykonać taki zabieg prawidłowo, należy nałożyć trochę kremu na palce, rozgrzać go pomiędzy nimi lekko, po czym delikatnie masować nim skórę pod oczami od nosa po skronie. Zabieg ten wystarczy wykonywać przez 5 minut, a na pewno zauważy się znaczącą poprawę.

 • Miły chłód

  Miły chłód

  Zimno może być bardzo przydatne dla skóry wokół oczu. Lubi je ona bardziej niż reszta ciała, więc poza niwelowaniem cieni, zimne okłady mogą stać się skutecznym sposobem codziennej pielęgnacji. W przypadku cieni pod oczami można z powodzeniem zastosować je na dwa sposoby. Dobrze działają maseczki chłodzące, które można zakupić w aptece oraz drogerii. Przykłada się je przez 10 minut. Innym sposobem jest schłodzenie metalowej łyżeczki i przyłożenie jej do oka na 5 minut. Jest to sposób skuteczny, prosty, który można stosować codziennie, póki problem z cieniami nie zostanie rozwiązany całkowicie.