Zakumaj.pl

Pobudzająca gorąca czekolada na walentynki

Wymagany czas: 30 min.
Pobudzająca gorąca czekolada na walentynki

W walentynki zamiast obdarowywać ukochaną pluszowymi misiami albo bombonierkami warto zrobić coś wyjątkowego. Zaprosić ją na gorącą czekoladę z dodatkiem afrodyzjaku, który sprawi, że dzień świętego Walentego zakończy się pełną miłości nocą.

 • Składniki na czekoladę

  Składniki na czekoladę

  Do przygotowania gorącej czekolady trzeba się odpowiednio przygotować, czyli skompletować niezbędne składniki. Są nimi same apetyczne elementy:
  * 100 g gorzkiej czekolady,
  * 300 ml śmietany kremówki,
  * 1 łyżka cukru waniliowego,
  * 1/2 łyżeczki cynamonu w proszku,
  * goździki dla aromatu.
  Poza podstawowymi składnikami można przygotować także bitą śmietanę jako dodatek do czekolady, o ile partnerka będzie życzyła sobie dodatkowej słodyczy, lub słodkie pianki, które można moczyć w napoju.

 • Przygotowanie czekolady

  Przygotowanie czekolady

  Pierwszym krokiem do przygotowania czekolady jest podgrzanie kremówki wraz z cukrem waniliowym. Należy robić to powoli, na małym ogniu, ponieważ kremówka łatwo się przypala. Po roztopieniu się cukru można dodać do śmietany cynamon. Nie wolno zaprzestawać mieszania. Bardzo dobra jest do tego drewniana łyżka. Po rozpuszczeniu się cynamonu – tak żeby nie pozostały po nim żadne grudki – można wrzucić czekoladę. Przed rozpoczęciem gotowania warto zdecydować się, czy będzie się wrzucało czekoladę połamaną na kawałki, czy startą na tarce. Jeżeli ma być starta, wówczas wygodnie jest przygotować to wcześniej.Po dodaniu czekolady należy mieszać do momentu, aż kostki lub wiórki będą całkowicie rozpuszczone. Gdy to się stanie, całość można gotować jeszcze 3 – 5 minut na bardzo małym ogniu.

 • Podawanie czekolady

  Podawanie czekolady

  Aby czekolada prezentowała się elegancko, należy przelać ją do filiżanek – albo białych i pękatych, albo przezroczystych, dzięki którym będzie można podziwiać gęstą masę. Ze względu na wyjątkowość walentynek, czekoladę można także specjalnie ozdobić. W zależności od upodobań ukochanej może to być bita śmietana, lekkie pianki, a nawet owoce, najlepiej truskawki. Możliwe jest również odbicie na czekoladzie serduszka przy pomocy szablonu oraz cynamonu lub cukru pudru. Szablon, do zakupienia w sklepie gospodarstwa domowego, opiera się na brzegach filiżanki, a następnie posypuje się puste miejsce wybraną posypką.

 • Afrodyzjak w czekoladzie

  Afrodyzjak w czekoladzie

  Już sama czekolada jest uznawana za afrodyzjak, który pobudza chęć na igraszki miłosne, jednak takie same właściwości przypisuje się cynamonowi. Ma on zdolności rozgrzewające, poprawia ukrwienie, w tym ukrwienie narządów płciowych, i sprawia, że ma się większą ochotę na aktywne przytulanie w sypialni. Zamiast cynamonu można dodać sproszkowane chili, które zapewni kochankom takie samo działanie.