Zakumaj.pl

Przekąska na imprezę – smażona mozzarella

Przekąska na imprezę – smażona mozzarella

Poszukując dobrej przekąski na imprezę, warto zwrócić uwagę na mozzarellę. Jest ona znanym dodatkiem do pizzy, do sałatek, do kanapek, ale można zrobić z niej także potrawę w panierce, szybką i bardzo smaczną, która zachwyci zgromadzonych gości, każąc im prosić o więcej.

 • Niezbędne składniki spożywcze

  Niezbędne składniki spożywcze

  Żeby przekąska z mozzarelli doskonale się udała, potrzebne są świeże produkty spożywcze, pomiędzy którymi muszą znaleźć się:
  * 125 g mozzarelli,
  * 1 jajko,
  * bułka tarta,
  * mąka,
  * papryka mielona ostra,
  * bazylia,
  * pieprz,
  * olej.

 • Pierwszy krok

  Pierwszy krok

  Mozzarellę odsączyć z zalewy, w której zazwyczaj się znajduje. Jeśli jest to mozzarella w kawałku, pokroić ją na grube plastry. Można użyć również sera w kulkach, co będzie wyglądało atrakcyjnie, jeżeli danie ma stanowić przystawkę na spotkaniu towarzyskim.

 • Drugi krok

  Drugi krok

  Na niewielki talerz wysypać mąkę. Na drugi, głęboki, bułkę tartą. Dodać do niej pieprz, sól, bazylię, paprykę i wymieszać dokładnie. W trzecim talerzu, również głębokim, rozbić jajko i rozmieszać je widelcem.

 • Trzeci krok

  Trzeci krok

  Plasterki sera obtaczać najpierw w mące, następnie w jajku, a na koniec w bułce tartej. Każdy plasterek kłaść na patelni pełnej rozgrzanego oleju – powinien sięgać do połowy sera – smażyć z obu stron, aż panierka będzie mocno brązowa.

  Po usmażeniu kłaść ser na talerzu wyłożonym papierowym ręcznikiem, żeby nadmiar tłuszczu wsiąknął w papier. Podawać z sosami albo z ketchupem. Smacznego!