Zakumaj.pl

Rutyna w łóżku – jak jej przeciwdziałać?

Rutyna w łóżku – jak jej przeciwdziałać?

Pewnie nie raz słyszałaś lub czytałaś o parach, które cierpiały z powodu monotonii w życiu erotycznym. Jeśli twoje jest udane, to pewnie myślałaś sobie wtedy, że z twoim temperamentem oraz zapałem twojego partnera nie grozi wam taki czarny scenariusz. Jednak tak naprawdę niewiele potrzeba, aby zaniedbać się wzajemnie i w porę nie zareagować, gdy rutyna powoli zacznie wkradać się do waszego łóżka. Są jednak skuteczne sposoby, aby jej przeciwdziałać. Mądre powiedzenie głosi, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Tak też jest właśnie w tym przypadku.

 • Chodzenie na randki

  Chodzenie na randki

  Bardzo niewiele par, kiedy już się ze sobą na stałe zwiążą i zamieszkają, chodzi potem na randki. Owszem, zdarza się wyjście do kina czy zjedzenie obiadu w restauracji, ale jest to raczej wyjście rekreacyjne, a nie romantyczne. Przypomnij sobie, jak smakują randki – mieszanie się podniecenia, niepewności, radości na myśl o spotkaniu. Warto czasem zaserwować sobie właśnie taką dawkę emocji i umówić się na prawdziwą randkę – z pieczołowitym przygotowaniem stroju, fryzury, ze świecami, winem oraz kolacją. Z długimi rozmowami niekoniecznie o pracy i problemach oraz niewinnymi pocałunkami. Dzięki takim spotkaniom, chociażby raz na miesiąc, wasz związek nadal będzie pełen romantyzmu, a wy nie stracicie uczucia zakochania, co z pewnością objawi się tego wieczora w łóżku.

 • Gry erotyczne

  Gry erotyczne

  Czasem seks trwa bardzo krótko i obywa się nawet bez gry wstępnej. Jest wtedy idealnym narzędziem do rozładowania stresu, agresji czy złych emocji. Jednak jeśli tak będzie wyglądał wasz seks, już wkrótce przestaniecie czerpać z niego przyjemność. Aby podtrzymać ten ogień między wami, potrzeba czegoś więcej niż szybkiego i mało romantycznego zbliżenia. Wybierzcie wspólnie jakąś planszową grę erotyczną, polegającą na wykonywaniu mniej lub bardziej niewinnych zadań, jak masaż, pieszczoty, seks oralny. To będzie idealna gra wstępna do pełnego doznań zbliżenia. Rzecz jasna, nie musi to być wasza stała gra wstępna, ale od czasu do czasu, gdy będziecie mieć więcej wolnych chwil, postarajcie się przeznaczyć je właśnie na taką zabawę. Sprawi ona, że będziecie ciągle podsycać żar między wami.

 • Wspólne gotowanie

  Wspólne gotowanie

  Jedzenie potrafi być prawdziwym afrodyzjakiem. Podobnie jest zresztą z gotowaniem, jeśli tylko będziecie wykonywać tę czynność wspólnie i w odpowiedniej atmosferze. Po pierwsze, zasłońcie rolety czy zasłony w kuchni. Po drugie, otwórzcie wino, które będziecie popijać już podczas gotowania. Po trzecie zaś, zapalcie gdzieniegdzie świeczki i przygaście światło, zostawiając na przykład tylko to z okapu. Możecie także włączyć romantyczną muzykę. Teraz zabierzcie się za gotowanie. Podczas kiedy ty będziesz mieszać jakąś potrawę w garnku, niech twój partner stanie za tobą i napierając na twoje pośladki, całuje cię w okolicach ucha. Bawcie się tak ze sobą, niby to przypadkowo się dotykając i ocierając o siebie. Kiedy kolacja będzie gotowa, macie dwa wyjścia: albo zjecie ją szybko, albo potem odgrzejecie. Takie wspólne gotowanie z pewnością pomoże wam podtrzymać ogień i nie doprowadzić do rutyny w związku. Pamiętaj, że najważniejsze jest zwracanie na siebie uwagi właśnie w takich codziennych sytuacjach.