Advertising
Zakumaj.pl

Sprawdziany i wypracowania (6)

 • Jak pomóc dziecku zapamiętać tabliczkę mnożenia?

  Dziecko, które dopiero niedawno rozpoczęło naukę, może uważać wiele rzeczy za bardzo trudne. Dla dorosłego są one oczywiste, jednak siedmiolatek lub ośmiolatek może czuć się jeszcze zagubiony w ilości wiedzy i kiedy przychodzi do nauki tabliczki mnożenia, nie udaje mu się jej zapamiętać Niestety, jest to rzecz, którą trzeba opanować, aby poradzić sobie z przyszłym materiałem. Pomoc rodzica oraz wspólna nauka mogą znacząco ułatwić zapamiętywanie liczb. Czytaj więcej »

  pisiek

 • Jak napisać dobre wypracowanie?

  Pisanie wypracowań na język polski nie należy do ulubionych zadań uczniów szkół gimnazjalnych oraz średnich, zwłaszcza jeśli uczniowie ci mają raczej umysły ścisłe. Wypracowania jednak pojawiają się zarówno na teście gimnazjalnym, jak i na pisemnej części matury, dlatego warto wiedzieć, jak się do nich odpowiednio przygotować. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, na co powinieneś zwrócić największą uwagę, pisząc swoje wypracowanie. Powodzenia!

  Czytaj więcej »

  jaworkat

 • Jak dobrze napisać opowiadanie?

  Opowiadanie jest bardzo lubianą przed uczniów formą wypowiedzi. Daje duże pole do popisu, pozwala nam na wprowadzanie dialogów i powszechnie uważane jest za dość łatwe w pisaniu. Aby jednak napisać poprawne opowiadanie, trzeba pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą nam uniknąć wpadek. Pisanie opowiadania może być też świetną metodą na rozwijanie swoich umiejętności pisarskich, a to znowu przekłada się na wzbogacenie naszego słownictwa. Kto wie, może pisanie opowiadań spodoba ci się tak bardzo, że w przyszłości zapragniesz napisać oraz wydać własną książkę? W ten sposób zaczynało naprawdę wielu znanych na całym świecie pisarzy.

  Czytaj więcej »

  katwit

 • Pisanie rozprawki – wskazówki i rady

  Rozprawka to jedno z tych wypracowań, które najbardziej przeraża gimnazjalistów. A nie powinno, gdyż to dobra okazja, aby pochwalić się własnym zdaniem oraz przemyśleniami. Poza tym w rozprawce żaden argument nie jest zły, jeśli tylko umiesz go obronić. Jeśli ty też obawiasz się pisania tego typu wypracowań, to koniecznie powinieneś przeczytań poniższe wskazówki i rady. Pomogą ci one w otrzymaniu dobrej oceny lub zdaniem końcowego egzaminu.

  Czytaj więcej »

  wiesio

 • Jak poprawnie zredagować ogłoszenie?

  Ogłoszenie jest jedną z form tekstów użytkowych. Często jest to tekst bardzo krótki. Dlatego wydaje się, że napisanie ogłoszenia jest łatwe i nie ma się nad czym szczególnie zastanawiać, tym bardziej, że z tekstami takimi spotykamy się bardzo często. Od staranności zredagowania ogłoszenia zależy jednak, czy informacja, którą chcemy przekazać, dotrze do właściwych osób i zostanie poprawnie odebrana. Potrzebujesz napisać ogłoszenie? Podane tu porady na pewno ci pomogą.

  Czytaj więcej »

  karlis

 • 1
Advertising
Advertising