Zakumaj.pl

Co jadać w ciąży, aby zniknęły poranne mdłości?

Co jadać w ciąży, aby zniknęły poranne mdłości?

Mdłości – najbardziej kojarzący się z ciążą objaw. Nie każda kobieta je odczuwa, nie każda w tym samym okresie ciąży, jednak wiele przyszłych mam skarży się na nieprzyjemności ze strony układu pokarmowego. Często uczucie dyskomfortu zaczyna się o poranku i trwa przez pół dnia, nie pozwalając na spokojne funkcjonowanie. Jednak nie trzeba się godzić na takie objawy, można sobie z nimi poradzić, a odpowiednie produkty spożywcze mogą w tym pomóc.

 • Mało a często

  Mało a często

  Na mdłości mogą wpłynąć nie tylko zmiany hormonalne zachodzące w kobiecym ciele, lecz również głód oraz przejedzenie. Aby nie dopuścić do skumulowania się przyczyn mdłości, dobrze jest zmienić częstotliwość jedzenia posiłków i zacząć jadać drobne przekąski, co 1,5 – 2 godziny.

 • Przed wstaniem z łóżka

  Skuteczną metodą na opanowanie mdłości i zapobieganie im jest zjedzenie drobnego śniadania w łóżku. Powinien to być sucharek albo niewielka kanapka. Dobrze jest popić ją ciepłą herbatą. Można zapas picia przygotować przed spaniem, przelewając do termosu, albo poprosić partnera o jej zaparzenie.

 • Korzystne napoje

  Korzystne napoje

  Napoje mogą skutecznie przyczynić się do złagodzenia ciążowych mdłości, ale również do ich pojawienia się. Z tego powodu lepiej unikać napojów gazowanych, zielonej i czerwonej herbaty, mocnej ciemnej herbaty i kawy. Nie są to produkty całkiem zakazane, lecz lepiej je ograniczyć, aby nie musieć biec do łazienki po ich wypiciu.Do napojów, które doskonale sprawdzą się jako sposób na mdłości w czasie całej ciąży, należy woda mineralna, najlepiej ciepła, a nie zimna, kompoty o łagodnym smaku, napary ziołowe, a po konsultacji z lekarzem – słaba czarna herbata oraz napar z imbiru, który znany jest z łagodzenia mdłości.

 • Dobre zupy

  Dobre zupy

  Zupy są wspaniałym posiłkiem dla każdej przyszłej mamy. Lekkie, najlepiej z warzywami, skutecznie poprawiają samopoczucie, zwłaszcza jeżeli powstają na bulionie drobiowym. Łagodzą mdłości oraz dostarczają witamin. Zmiksowane zupy można jadać nie tylko na obiad, ale również popijać jak sycący napój, w ramach przekąski albo kolacji. Wybór zup jest bardzo duży, więc każdego dnia można zdecydować się na inną.

 • Produkty z witaminą B6

  Produkty z witaminą B6

  Na zmniejszenie mdłości wpływają również produkty zawierające witaminę B6. Ma ona korzystny wpływ na układ pokarmowy oraz nerwowy, a dodatkowo dostępna jest w smacznych produktach spożywczych. Dotyczy to produktów zbożowych, pełnoziarnistych, z których można zrobić kanapki, fasoli szparagowej, kalafiora, marchewki, jak również orzechów oraz pestek dyni, które można zdrowo przegryzać podczas odpoczynku.