Zakumaj.pl

Jaką dietę stosować na piękne włosy?

Jaką dietę stosować na piękne włosy?

Za pięknymi, zdrowymi włosami stoi nie tylko zestaw szamponów i odżywek, ale również odpowiednia dieta, która dostarcza im witamin oraz składników mineralnych. Bez nich nawet najlepsze środki pielęgnacyjne niewiele zdziałają – włosy będą słabe, bez połysku, a nawet zaczną wypadać. W związku z tym, chcąc mieć piękne włosy, trzeba zadbać o to, co ma się na talerzu w czasie posiłku.

 • Orzechy

  Orzechy

  Chociaż orzechy zazwyczaj kojarzą się z jedzeniem wspomagającym funkcjonowanie mózgu, jednak poza tym są bardzo przydatne dla włosów. Zawierają witaminy A i D, które wpływają na stan włosów, zapobiegając łamaniu się pasemek. Istotne są również tłuszcze omega-3, cynk oraz selen. Dzięki zawartości takich składników włosy stają się gęstsze i bardziej lśniące. Wszystkie orzechy będą miały pozytywny wpływ na włosy, jednak najlepiej sprawdzają się migdały, orzechy laskowe oraz nerkowce.

 • Zielone warzywa

  Zielone warzywa

  Jedzenie zielonych warzyw jest polecane w każdej diecie, ponieważ znajduje się w nich wiele elementów, które wspomagają funkcjonowanie organizmu – w tym chlorofil oraz kwas foliowy. Brokuły, szparagi, sałata, kapusta i inne zielone smakołyki zawierają również witaminę A oraz K, a także żelazo. Zestaw ten jest niezbędny do dobrego wyglądu włosów. Brak żelaza powoduje ich wypadanie i łamliwość, natomiast witaminy odżywiają pasemka, powodując ich zdrowy, gęsty wygląd. Dodatkowo witaminy gwarantują poprawne wydzielanie sebum nawilżającego włosy.

 • Rośliny strączkowe

  Rośliny strączkowe

  Fasola, groszek, soczewica oraz wszystkie inne rodzaje roślin strączkowych to niezbędny składnik diety. Nie powinno być ich nigdy za mało w jadłospisie, ponieważ zawierają proteiny, żelazo i biotynę. Wszystkie składniki są niezbędne dla zdrowych włosów. Braki biotyny mogą spowodować łamliwość włosów oraz rozdwajanie się końcówek, co wpływa znacząco na ich wygląd. Duża ilość protein sprawia, że włosy rosną zdrowe i mocne.

 • Jaja

  Jaja

  Dietetycy zalecają ostrożne jedzenie jaj ze względu na ich wpływ na podwyższanie cholesterolu. Jednak lepiej nie rezygnować z nich całkowicie, ponieważ stanowią jeden z niezbędnych budulców zdrowych włosów. Zapewniają im gęstość, wytrzymałość i blask. Poza witaminą A i D, które są włosom niezbędne, zawierają również białko o najwyższej jakości, które pozwala na prawidłową budowę i wzrost wszystkich komórek organizmu.

 • Nabiał

  Sery różnego rodzaju, kefir, maślanka, jogurty to nie tylko świetne i zdrowe przekąski, ale jedzenie zawierające dużą ilość wapnia. Pomaga on nie tylko we wzroście kości, ale także we wzroście włosów. Jego braki powodują, że włosy słabiej rosną. Dodatkowymi składnikami, które są odpowiedzialne za wzmacnianie struktury włosów, są kazeina i serwatka, których tylko w nabiale jest bardzo dużo.