Advertising
Zakumaj.pl

Dlaczego mamy słabą pamięć?

Opiekun artykułu: podczerwien
Advertising
Dlaczego mamy słabą pamięć?

Dlaczego mamy słabą pamięć?

Problemy z pamięcią mogą dotknąć każdego. Zazwyczaj kojarzymy je z osobami starszymi, ale osłabienie pamięci nie musi być związane z wiekiem. Jeżeli zdarza ci się nie pamiętać, co robiłeś poprzedniego dnia czy gdzie położyłeś ważne dokumenty, wchodzisz do pomieszczenia i nie wiesz, w jakim celu, nie wziąłeś ze sobą danych potrzebnych ci na spotkanie – powinieneś znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. Problemy z pamięcią mogą być sygnałem poważnych niedomagań twojego organizmu.

Advertising
Pokaż wszystko »
Warto zapamiętać:

Osłabienie pamięci może być sygnałem różnych chorób, na przykład depresji, przebytego udaru, stwardnienia rozsianego, choroby Alzheimera, niedoczynności tarczycy, anemii, nowotworu mózgu.

Ostrzeżenia:

W przypadku nadciśnienia, otyłości, wysokiego poziomu cholesterolu czy cukrzycy występuje duże ryzyko udaru. W wyniku udaru w znacznym stopniu może zostać upośledzona pamięć.

Wskazówki:

Problemy z pamięcią i koncentracją mogą wystąpić u osób, które korzystają jednocześnie z kilku urządzeń elektronicznych, na przykład jednocześnie oglądają telewizję, pracują na laptopie i korzystają z telefonu komórkowego.