Advertising
Zakumaj.pl

Jak przygotować leczniczą kąpiel w domu?

Opiekun artykułu: herrandzia
Advertising
Jak przygotować leczniczą kąpiel w domu?

Jak przygotować leczniczą kąpiel w domu?

Woda jest podstawowym składnikiem naszego ciała. Jest też wspaniałym środkiem leczniczym. Kąpiel w wodzie, do której dodano zioła, sole czy pachnące olejki leczy podrażnioną skórę, trądzik, schorzenia stawów, infekcje, łagodzi bóle mięśni, odpręża i uwalnia od stresu. Aby skorzystać z leczniczych kąpieli, można udać się do sanatorium albo ośrodka SPA. Leczniczą kąpiel można także przygotować w domu. Z tego artykułu dowiesz się, jak to zrobić.

Advertising
Pokaż wszystko »
Warto zapamiętać:

Działanie uspokajające ma kąpiel z dodatkiem lawendy czy melisy. Kąpiel z dodatkiem rumianku czy rozmarynu ujędrnia skórę. Z kolei kąpiel w szałwii pomaga na trądzik i infekcje skóry.

Ostrzeżenia:

Osoby chore na serce, mające podwyższone ciśnienie, problemy z krążeniem, a także osoby z żylakami powinny koniecznie zapytać lekarza, czy mogą korzystać z kąpieli leczniczych.

Wskazówki:

Warto korzystać z soli z Morza Martwego, która zawiera wiele składników mineralnych (m.in. wapń, magnez, potas, sód, jod). Cenne składniki zawierają również sole kąpielowe pochodzące z polskich uzdrowisk. W ofercie handlowej są także sole z różnymi dodatkami: algami morskimi, wyciągiem z bursztynów, lawendą i wieloma innymi.