Zakumaj.pl

Jak poprawnie wróżyć z obrączki?

3.9 (razem głosów: 4)
Jak poprawnie wróżyć z obrączki?

Obrączka może przydać się nie tylko do noszenia na palcu, jako symbol związku małżeńskiego. Może posłużyć do przeprowadzenia wróżby związanej z dziećmi i podpowiedzieć, ile dzieci będzie się miało, w jakim wieku, a nawet jakiej płci. Doba zabawa na babską imprezę albo na andrzejki.

 • Płeć dziecka

  Płeć dziecka

  Z obrączki można wywróżyć, jaka będzie płeć przyszłego dziecka. Aby poprawnie wykonać wróżbę, niezbędna jest nie tylko obrączka, lecz również własny, jak najdłuższy włos.Włos zawiązać na obrączce, którą najczęściej nosi się na palcu. Dzięki temu ma ona w sobie więcej energii. Obrączkę potrzeć kilka razy o wnętrze lewej dłoni, a następnie chwytając za włos, zawiesić obrączkę nad tą samą dłonią. Ze względu na to, że prawa ręka nie powinna w ogóle się poruszać, dobrze jest podeprzeć się łokciem o coś stabilnego, np. o stół.Po kilku sekundach obrączka powinna zacząć poruszać się nad dłonią. Jeżeli będzie zataczała koła, to znak, że urodzi się dziewczynka, jeżeli będzie poruszać się w przód i w tył, to znak, że urodzi się chłopiec.

 • Wiek urodzenia dziecka

  Wiek urodzenia dziecka

  Drugą informacją, jaką może pomóc uzyskać obrączka, jest powiedzenie, w jakim wieku urodzi się dziecko. Właśnie taką informację chcą uzyskać niektóre kobiety biorące udział w zabawie. Żeby ułatwić poznanie przyszłości, nadal potrzebna jest obrączka, włos i szklanka wypełniona wodą do połowy.Włos ma być zawiązany wokół obrączki. Trzymając ją prawą ręką za włos, opuścić ozdobę do szklanki, ale tak, aby nie dotykała tafli wody. Poczekać do momentu, w którym obrączka zacznie się poruszać i zacząć liczyć, ile razy uderzy o szklankę. Liczba uderzeń oznacza wiek, w którym urodzi się pierwsze dziecko. Jeśli zamiast na dziecko liczy się najpierw na zamążpójście, uderzenia będą oznaczały wiek zostania mężatką.

 • Ilość dzieci

  Ilość dzieci

  Kolejną rzeczą, której można dowiedzieć się dzięki obrączce, jest liczba dzieci, jaką będzie się posiadało. Ponownie niezbędna jest obrączka oraz włos, lecz nie ten, przy którego pomocy już się wróżyło, ale nowy.Należy zawiązać go na obrączce, potrzeć lekko o wnętrze lewej dłoni i przytrzymując prawą ręką nad lewą dłonią czekać, jak się zachowa. Jeżeli obrączka będzie się obracać, jest to znak, że będą kolejne dzieci, jeżeli nie, wówczas będzie się miało tylko jednego potomka.