Zakumaj.pl

Jak zrobić zabawną żyrafę z skarpety?

Jak zrobić zabawną żyrafę z skarpety?

Nawet w zwykłej skarpetce może kryć się coś miłego. Tym czymś może być zwierzątko, które zabawi dziecko, zastępując mu przytulankę albo stanowiąc pacynkę do zabawiania malucha. Tworzenie zabawki ze skarpetki nie jest trudne, wystarczy jedynie podążać za instrukcją, którą podajemy poniżej.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Żeby zrobić dla dziecka ciekawą zabawkę, trzeba przygotować odpowiednie elementy, które pozwolą stworzyć żyrafę. Są to:
  * 1 skarpetka, podkolanówka dla dorosłej osoby, beżowa,
  * 2 brązowe pompony, małe,
  * drucik kreatywny,
  * oczy samoprzylepne do zabawek,
  * czarna farba,
  * brązowa farba,
  * pistolet z klejem na gorąco,
  * pędzel.

 • Etap pierwszy

  Drucik kreatywny pociąć na kawałki – 2 o długości 2,5 cm i 2 o długości 5 cm. Dłuższe fragmenty zgiąć, tworząc uszy żyrafy. Do końca każdego z krótszych drucików przykleić – pistoletem z klejem – pomponiki. Stworzy się w ten sposób rogi zwierzaka.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Założyć skarpetkę na rękę. Kciuk powinien znajdować się w miejscu pięty. Po przyjęciu takiej pozycji należy przejść do malowania skarpetki brązową farbą, tworząc na materiale charakterystyczne plamki o różnej wielkości. Na końcu czarną farbą zrobić żyrafie nos.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Kiedy farba na skarpetce wyschnie, dokleić do niej oczy, rogi oraz uszka. Dzięki temu uzyskuje się bardzo ładną żyrafę, której widok z pewnością ucieszy każde dziecko. Po zrobieniu większej ilości żyraf lub innych zwierzątek można zacząć wystawiać domowe teatrzyki.