Zakumaj.pl

Jak przygotować puszyste pianki marshmallow?

Jak przygotować puszyste pianki marshmallow?

Pianki marshmallow to przekąska znana głównie z amerykańskich filmów oraz dodatek do kakao. Nie jest jadana zbyt często, ponieważ chemia, która jest w nich zawarta, odstrasza. Jednak czemu nie skusić się na zrobienie słodkich pianek bez chemii? Jest to nie tylko możliwe, ale całkiem proste, więc warto podjąć ryzyko i przygotować słodki deser dla całej rodziny.

 • Jakie produkty są potrzebne?

  Jakie produkty są potrzebne?

  Domowe pianki marshmallow mają tę zaletę, że w ich skład nie wchodzą żadne nieznane substancje chemiczne. Kompletując składniki, dokładnie wie się, co można w nich znaleźć. Niezbędnymi produktami do wykonania pianek są:
  * 400 g cukru,
  * 125 g cukru pudru,
  * 300 ml wody,
  * 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego,
  * 1 łyżka Golden Syrup,
  * 4 łyżki żelatyny,
  * 2 białka,
  * barwnik spożywczy, różowy (opcjonalnie).

 • Pierwszy krok

  Do średniej wielkości garnka przelać 175 ml wody. Wsypać zwykły cukier i zacząć podgrzewać. Woda powinna osiągnąć temperaturę 130 stopni Celsjusza, a cukier rozpuścić się w niej całkowicie.

 • Drugi krok

  Drugi krok

  Do osobnej miski wlać pozostałą wodę. Dodać żelatynę, po czym trzymać miskę nad parującym garnkiem albo położyć ją na nim i cały czas mieszać, aż do momentu rozpuszczenia się żelatyny. Mieszanie najlepiej wykonywać trzepaczką.

 • Trzeci krok

  Trzeci krok

  Kiedy żelatyna będzie rozpuszczona, zdjąć miskę znad pary, jednak cały czas mieszać trzepaczką.Nie zaprzestając mieszania wlewać żelatynę z wodą do gotowego syropu, po czym wymieszać dokładnie całość. Gdy połączą się sobą, odstawić na bok.

 • Czwarty krok

  Czwarty krok

  Białka ubić na bardzo puszystą pianę. Powinna być lśniąca i sztywna. Po osiągnięciu takiego wyglądu dodać do piany ostudzony już syrop. Cały czas miksować składniki, aż będą tworzyły jednolitą całość. Na zakończenie wlać ekstrakt waniliowy oraz barwnik i Golden Syrup.

  Gotową masę przelać do prostokątnej foremki do pieczenia albo do foremki silikonowej. Rozprowadzić równomiernie, wygładzając powierzchnię i włożyć na 8 godzin do lodówki. Po upływie odpowiedniego czasu pokroić deser na mniejsze kawałki. Przed podaniem oprószyć cukrem pudrem albo obtoczyć w nim pianki.