Zakumaj.pl

Jak przyrządzić pudding bananowy?

Jak przyrządzić pudding bananowy?

Banany są owocami, które można jadać przez cały rok. Są bardzo smaczne oraz zdrowe, ponieważ zawierają mnóstwo potasu. Smakują doskonale na surowo, z dodatkiem lodów jako koktajl, jak również jako gładki pudding. Ze względu na to, że trudno dostać taki przysmak w sklepie, zachęcamy do wykonania go samodzielnie.

 • Potrzebne składniki spożywcze

  Potrzebne składniki spożywcze

  Aby przyrządzić pyszny pudding bananowy, trzeba zaopatrzyć się w świeże oraz dobre składniki. Wśród nich powinny znaleźć się:
  * 250 ml śmietany kremówki,
  * 3 banany,
  * 1 śmietan fix,
  * 1 łyżka cukru pudru,
  * 1 łyżeczka cukru waniliowego,
  * 10 biszkoptów okrągłych,
  * mięta świeża do dekoracji.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Banany obrać ze skórki. Jednego z nich pokroić dokładnie w plasterki, natomiast pozostałe połamać na kawałki i wrzucić do blendera. Dosypać cukier waniliowy i zmiksować dokładnie owoce.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Do miski wlać bardzo mocno schłodzoną śmietanę. Przed przelaniem jej z pojemnika do naczynia warto nią wstrząsnąć, ponieważ tłuszcz osiada zawsze na dnie. Dodać do śmietany fix oraz cukier puder, po czym zacząć ubijać mikserem, aż do momentu uzyskania puszystej bitej śmietany.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Przygotować pucharki. Biszkopty pokruszyć na dno każdego, następnie nałożyć mus bananowy, plasterki bananów, a na koniec bitą śmietanę. Śmietanę można ozdobić listkami mięty, plasterkami bananów, szczyptą cynamonu, wedle uznania. Podawać zaraz po przygotowaniu.