Zakumaj.pl

Jak przyrządzić oryginalną Caipirinhe?

Wymagany czas: 10 min.
Jak przyrządzić oryginalną Caipirinhe?

Caipirinhe, której trudna do wymówienia nazwa kojarzy się z czymś zupełnie nieznanym i egzotycznym, to drink rodem z Brazylii. Jest tam niezwykle popularny i czy miejscowi, czy turyści popijają go, nie wyobrażając sobie wieczoru bez tego przysmaku. Skoro jest na tyle ciekawy oraz znany, czemu go nie wypróbować? Skuś się, korzystając z proponowanego poniżej przepisu.

 • Potrzebne składniki do drinka

  Potrzebne składniki do drinka

  Egzotyczny drink wymaga egzotycznych składników, pomiędzy którymi powinny znaleźć się następujące elementy:

  * 1 limonka,

  * 2 łyżeczki cukru trzcinowego,

  * 60 ml cachacy.

  Przydadzą się także:

  * shaker,

  * moździerz.

  Cachacy nie jest alkoholem powszechnym, więc trudno odnaleźć go na sklepowej półce, lecz bez trudu można zamówić go przez Internet.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Zebrać wszystkie składniki, aby mieć je pod ręką. Dobrze jest nie wymieniać cukru trzcinowego na zwykły kryształ, pamiętając, że to trzcinowy jest używany w odległej Brazylii. Alternatywą jest jedynie cukier puder, który nie zmieni smaku Caipirinhy.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Limonkę sparzyć wrzątkiem, aby nie było ryzyka zarażenia się ewentualnymi bakteriami. Pokroić ją ostrym nożem na 8 części. Przełożyć do kubka i dosypać cukier. Zacząć zgniatać moździerzem oba składniki, sprawiając, że pojawi się sok, który od razu będzie mieszał się z cukrem, tworząc stopniowo delikatny syrop.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Do shakera włożyć kostki lodu – całe albo kruszone – dodać alkohol oraz limonkę. Potrząsać całością aż do uzyskania chłodnego napoju. Przelać drinka, razem z kostkami lodu, do szerokiej szklanki. Od razu po przygotowaniu podawać.Już pierwszy łyk pokaże, że Caipirinhe jest drinkiem wyjątkowym, który będzie smakował każdemu, kto lubi orzeźwiający smak limonki oraz słodycz rodem z karnawału brazylijskiego. Drink sprawdza się zarówno w czasie imprez domowych, jak i wieczorów we dwoje.