Zakumaj.pl

Jak spędzić z rodziną dzień jesienią?

Jak spędzić z rodziną dzień jesienią?

Jesień wcale nie musi być dla nas nudnym okresem, obfitującym w przygnębienie i brak energii. To idealny czas na to, by zwiększyć aktywność fizyczną! Po pierwsze, robi się chłodniej, więc nie trzeba przejmować się upałami, np. podczas wycieczki rowerowej. Po drugie, dni robią się coraz krótsze, więc trzeba aktywniej je wykorzystywać. Powinniśmy się dużo ruszać, by zapewnić sobie sporą dawkę zdrowej energii, a wcześniejsze wieczory wykorzystać na błogi relaks i wyciszenie. Jak spędzić jesienny dzień z rodziną? Nie taka jesień straszna, jak ją malują.

 • Zrób porządki w ogrodzie

  Zrób porządki w ogrodzie

  Lato minęło, więc najwyższy czas posprzątać w ogrodzie. Schowaj wszelkie wakacyjne przedmioty, takie jak baseny czy leżaki. Spadło już pewnie sporo uschniętych liści, więc zrób z tego zabawę i zgrabcie je wszystkie. Kto zgrabi największą pryzmę, wygrywa. Pozwól dzieciakom się w nich wytarzać, niech poczują jesienną radość i poznają jej uroki. Spalcie uschnięte liście, zachowując oczywiście bezpieczeństwo i robiąc to z dala od rzeczy, które mogą zająć się ogniem. Idealnym zakończeniem dnia będzie wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku oraz ziemniaków z boczkiem w popiele. Jesienne ognisko ma swój niepowtarzalny urok. Wykorzystajcie ten czas do wspólnej zabawy i rozmowy pełnej śmiechu.

 • Weź ich na wyprawę rowerową

  Wycieczki rowerowe w czasie lata mogą być niezbyt bezpieczne z uwagi na wysoką temperaturę. Upał, duchota i ostre promienie słoneczne nie sprzyjają wysiłkowi fizycznemu. Zupełnie inaczej jest jesienią, gdy temperatura jest dużo bardziej odpowiednia. Rześki jesienny dzień będzie idealny na rowerową wyprawę w piękne tereny. Nie dość, że wybierzecie się na przejażdżkę, to na dodatek będziecie mogli obserwować uroki jesiennej aury. Zabierz dzieciaki na szlak, gdzie jest dużo kolorowych drzew, malowniczych pagórków i innych zapierających dech w piersiach widoków. Weź ze sobą kanapki, a zobaczysz, jaki apetyt będą miały na świeżym powietrzu.

 • Zorganizuj przytulne wieczory

  Zorganizuj przytulne wieczory

  Jesienne wieczory to idealny moment na to, by pobyć trochę razem. Zaczynają się one dość wcześnie, więc dzieciaki mogą się nudzić, nie mogąc bawić się na dworze do późnych godzin, jak podczas wakacji. Wypełnij im ten czas czymś, co je zainteresuje. Wypożycz ciekawy film, trzymający w napięciu, np. horror, albo coś lżejszego, jeśli twoje dziecko jest za małe. Przygotujcie na ten wieczór wspólnie jakiś posiłek albo przekąskę. Daj mu się wykazać, żeby było z siebie dumne. Możecie upiec pyszne aromatyczne ciastka kakaowe, które będą pasować do gorącej czekolady. Jeśli twoje dziecko nie potrafi jeszcze czytać, to poczytaj mu wciągającą książkę, której będzie słuchało z wielkim zaciekawieniem, siedząc z tobą pod kocem, przy kominku. Ma być przytulnie, rodzinnie i kojąco.