Zakumaj.pl

Jak wykonać jadalny olejek do masażu?

Jak wykonać jadalny olejek do masażu?

Własnoręcznie przygotowany olejek ma jedną ważną zaletę – dostosowujesz go do siebie i swojego gustu. Warto stworzyć olejek jadalny, ponieważ on nie wywołuje żadnych alergii, a jeśli jest taka potrzeba, możesz zrezygnować z określonego składnika. Niewłaściwie dobrane olejki negatywnie wpływają na twoje samopoczucie podczas masażu. Jeśli dodatkowo jeszcze kichasz z ich powodu, masaż przestaje być przyjemny i traci sens. Sprawdź, jak wykonać jadalny olejek do masażu. Dowiesz się wszystkiego z tego artykułu.

 • Olejek waniliowy

  Przygotuj sobie olejek waniliowy. Jest wspaniały, daje niesamowite efekty. Przygotuj roślinny olej glicerynowy, ekstrakt waniliowy i miód. Powinny być w takiej samej ilości. Wszystkie te składniki wymieszaj, używając trzepaczki. Odczekaj chwilę, aż olejek będzie gotowy do użycia. Musisz pamiętać, żeby nie zrobić za dużej porcji olejku, ponieważ używa się go jedynie bezpośrednio po przygotowaniu. Nie można przechowywać specyfiku w lodówce. Olejek jest tłusty, więc po każdym masażu załóż szlafrok, by nie zabrudzić pościeli.

 • Oliwa z oliwek

  Oliwa z oliwek

  Użycie oliwy z oliwek to najprostsza metoda na masaż. Sięgnij po butelkę zakupioną w sklepie i masz naturalny jadalny olejek, który możesz wykorzystać w każdej chwili. Wystarczy, że go użyjesz. Po takim masażu z pewnością będziesz zadowolona z gładkiej i dobrze odżywionej.skóry.

 • Olejek kokosowy

  Olejek kokosowy

  Przyjemny może być również masaż z wykorzystaniem olejku kokosowego. Podgrzej miąższ kokosa ze świeżym mleczkiem. Po pewnym czasie zauważysz wydzielający się z niego olejek. Kiedy będzie już gotowy do użycia, zmieni kolor na brązowy, a jego piękny zapach będzie przypominał zapach czekolady. Jego ważną zaletą jest to, że nie trzeba go przygotować za każdym razem. Można go przechowywać przez miesiąc w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej.

 • Olejek brzoskwiniowo-migdałowy

  To jest bardzo dobra propozycja dla ciebie. Wymieszaj dwa naturalne olejki – brzoskwiniowy i migdałowy. Aby zrobić to dokładnie, użyj trzepaczki. Ten olejek można przechowywać w temperaturze pokojowej. Wystarczy przelać go do butelki.Skorzystaj z tych olejków podczas wykonywania masażu, a będziesz naprawdę zadowolona z efektów, jakie osiągniesz – relaks, odprężenie i chwila zapomnienia. Zapach olejków pełni tu kluczową rolę, więc korzystaj z nich. Wybierz swój ulubiony zapach, który skutecznie cię odstresuje.