Zakumaj.pl

W jaki sposób zwiększyć ilość spermy?

2.5 (razem głosów: 1)
W jaki sposób zwiększyć ilość spermy?

Ilość spermy ogólnie i w czasie wytrysku to istotna sprawa dla większości mężczyzn, tym istotniejsza, im bardziej zainteresowani są posiadaniem dziecka. Wówczas braki w niej mogą być przyczyną problemów z poczęciem potomka lub nawet niemożnością jego spłodzenia w naturalny sposób. Żeby uniknąć jakiegokolwiek problemu w sprawach intymnych, warto dbać o siebie tak, aby ilość spermy w czasie wytrysku była prawidłowa.

 • Minerały i witaminy

  Minerały i witaminy

  Dobre działanie ciała wymaga dostarczania mu codziennie właściwej ilości minerałów i witamin. Szczególnie istotne są minerały, odpowiedzialne za prawidłowe działanie narządów płciowych oraz układu krwionośnego. Do nich należą przede wszystkim potas i cynk. Z powodzeniem można dostarczać je w jedzeniu, zwłaszcza w owocach morza, w krewetkach, małżach, krabach oraz w zwykłych rybach. Potas odpowiada za dobre ukrwienie naczyń krwionośnych narządów płciowych, natomiast cynk reguluje gospodarkę hormonalną związaną z popędem płciowym.

 • Uważaj na bieliznę

  Uważaj na bieliznę

  Za ciasna bielizna oraz ciasne ubrania wpływają niekorzystnie na jakość nasienia i stan jąder. W związku z tym dobrze jest nosić ubrania i bieliznę dobrze dopasowaną, lecz nie za małą, ponieważ prowadzi to do przegrzania się jąder i tym samym do zmniejszenia ilości spermy. Podobnie dzieje się również w trakcie zbyt gorących kąpieli oraz częstego korzystania z sauny. Z tego powodu należy dawkować sobie te przyjemności. Tak samo ostrożnie należy podchodzić do używania laptopa i trzymania go na kolanach. Wytwarzane w trakcie pracy ciepło sprawia, że jądra nagrzewają się, a dodatkowo stykają z promieniowaniem, które degraduje jakość plemników, zmniejszając ich żywotność i możliwość dojścia do zapłodnienia, jeżeli para stara się o dziecko.

 • Zdrowe odżywianie

  Zdrowe odżywianie

  Prawidłowa, zdrowa dieta jest bardzo ważna dla zdrowia całego organizmu oraz poprawności funkcjonowania, w tym dla jakości wytwarzanej spermy. Zbyt duża ilość tłuszczu, fast foody, cukier, napoje gazowane mogą zaszkodzić, ponieważ są odpowiedzialne za nadwagę, która zmniejsza popęd seksualny. W związku z tym należy zadbać o prawidłowy jadłospis i dostarczanie organizmowi niezbędnych składników. Trzeba pamiętać o jedzeniu warzyw, owoców, produktów bogatych w błonnik, w tym płatków owsianych, a także dużej ilości ryb i orzechów, które wspomagają nie tylko umysł, ale poprawiają stan narządów płciowych. Wśród owoców szczególnie polecane na poprawę spermy są ananas i banan, oba zawierają dużo potasu.

 • Ruch to zdrowie

  Siedzący tryb życia i stres to kolejne elementy, które sprawiają, że jakość i ilość spermy są mniejsze, niż powinny. Z tego powodu warto zainwestować swoje siły nawet w drobny ruch, który poprawi krążenie krwi w dolnych partiach ciała, a jednocześnie zmniejszy napięcie mięśni wywołane codziennym zdenerwowaniem. Rozluźnione ciało nie tylko będzie bardziej sprawne seksualnie, ale jednocześnie będzie zdolne wytwarzać większe ilości spermy w trakcie wytrysku, do tego spermy dobrej jakościowo.