Zakumaj.pl

Jak zmienić swoje życie na lepsze?

3.0 (razem głosów: 1)
Jak zmienić swoje życie na lepsze?

Zmiany naszych cech charakteru, a co za tym idzie, pewnych części naszego życia, nigdy nie przychodzą łatwo. Dzieje się tak nie dlatego, że jesteśmy leniwi i nie podejmujemy nawet prób, a raczej z powodu braku odpowiedniej motywacji albo szybkiego zniechęcania się, kiedy spektakularne efekty nie przychodzą tak szybko, jakbyśmy chcieli. Niestety, generalne zmiany wymagają czasu oraz cierpliwości, zwłaszcza wtedy, gdy wymagamy od siebie, by zmienić się na lepsze. Poniższy artykuł pomoże ci znaleźć sposób, aby twoje życie miało wyższą jakość.

 • Nie bądź marudą!

  Najczęściej to my sami sprawiamy, że nasze życie jest nijakie i na co dzień się denerwujemy na błahostki. Marudzimy, że nie mamy czasu, pieniędzy albo możliwości. Zamiast marudzić, weź się w garść i rozejrzyj się – z pewnością masz się z czego cieszyć: rodzina, dom, czy przyjaciele – w życiu każdego człowieka znajdzie się taka wartość, o którą warto dbać. Jeśli jednak okaże się, że po dokładnym przemyśleniu znajdziesz coś, co będzie ci bardzo przeszkadzać, wówczas zamiast marudzić, zrób coś z tym. Wbrew pozorom nie jest tak trudno znaleźć zmienić pracę, wyprowadzić się do innego mieszkania albo wyjechać na wakacje małym kosztem. Trzeba jedynie przyjąć postawę pro, a nie anty.

 • Rozwiązuj problemy od razu

  Nigdy nie jest aż tak różowo, że przez dłuższy czas nie masz żadnych bardziej lub mniej poważnych problemów. Niestety, większość osób ma tendencję do odkładania kłopotów na później zamiast zająć się nimi od razu. Wówczas oraz więcej nierozwiązanych i niezałatwionych spraw piętrzy się i zaprząta nam głowę, sprawiając, że nie możemy już się cieszyć drobnostkami i dniem codziennym, gdyż nasze myśli są zupełnie gdzie indziej. Staraj się więc nie odkładać rozwiązywania problemów na później i gdy tylko jakiś się pojawi, spraw, aby znikł lub chociaż zmalał na tyle, by nie dręczyć cię każdego dnia.

 • Nie ograniczaj się

  Nie ograniczaj się

  Osoby, które stawiają sobie wiele ograniczeń, nie z własnej woli, ale po to, by komuś zaimponować lub pod czyjeś dyktando, zazwyczaj nie są szczęśliwe. Jeśli chęć jakiejś zmiany w twoim życiu nie wynika z twojego wnętrza, a została ci narzucona, będziesz czuł się sfrustrowany i nawet jeśli metamorfoza miała sprawić, że twoje życie będzie lepsze, to dla ciebie okaże się jeszcze bardziej denerwujące. Dlatego też nie ograniczaj się z powodu wymagań twojej partnerki, twoich znajomych czy też pracodawcy. Zmiana na lepsze musi wypływać z ciebie – każda inna spowoduje, że będziesz czuł się jeszcze gorzej.

 • Nie wracaj do przeszłości

  Ludzie lubią rozdrapywać stare rany i wracać pamięcią do przeszłości, przypominając sobie, jak wyglądało ich życie przed jakimś wydarzeniem, kilka lat wcześniej. Rzadko zdajemy sobie jednak sprawę, iż perspektywa czasu działa tak, że minione chwile oraz osoby idealizujemy – zapominamy o wszystkich złych momentach, krzywdach, jakie zostały nam wyrządzone i tęsknie wspominamy miesiące, które i tak już nie mogą do nas wrócić. Jeśli chcesz, aby twoje życie współczesne było szczęśliwe, musisz zapomnieć o przeszłości i żyć teraźniejszością. To jedyny sposób, aby móc się cieszyć tym, co spotyka cię każdego dnia.