Zakumaj.pl

Pyszne babeczki czekoladowe – jak je wykonać?

1.0 (razem głosów: 1)
Wymagany czas: 25 min.
Pyszne babeczki czekoladowe – jak je wykonać?

Czekolada to przyjemność dla podniebienia oraz dla zmysłów. Powszechnie uważa się, że podnosi poziom serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Chociażby z tego powodu warto od czasu do czasu włączyć ją do codziennego jadłospisu. Można w tradycyjnej formie, kostek czekoladowych, w formie cukierków albo smacznych babeczek, którym nie sposób się oprzeć.

 • Jakie produkty są potrzebne?

  Jakie produkty są potrzebne?

  Wykonanie babeczek nie jest trudne, pod warunkiem że wcześniej przygotuje się dobrej jakości składniki, wśród których muszą znaleźć się:

  * 2 szklanki mąki,

  * 1 szklanka mleka,

  * 1/2 szklanki cukru,

  * 1/2 szklanki oleju,

  * 1 jajko,

  * 2 łyżeczki cukru waniliowego,

  * 1/2 tabliczki czekolady.

 • Pierwszy krok

  Pierwszy krok

  Do miski wsypać wszystkie suche składniki: mąkę, cukier, cukier waniliowy, kakao. Czekoladę posiekać na drobne kawałki. Zamiast zwykłej czekolady można użyć również pastylek czekoladowych.

 • Drugi krok

  Drugi krok

  Do suchych składników wbić jajko, wlać mleko, olej i zacząć miksować na gładką masę. Po uzyskaniu gładkiej, brązowej masy wrzucić posiekaną czekoladę bądź pastylki w dowolnej ilości. Im ich więcej, tym więcej lekko rozpuszczonej czekolady wewnątrz, choć nie należy przesadzać, ponieważ babeczki nie będą duże.

 • Trzeci krok

  Trzeci krok

  Blachę do pieczenia zapełnić papilotkami silikonowymi albo papierowymi i łyżeczką zacząć uzupełniać je odpowiednią ilością ciasta. Wypełnić papilotki do 1/2 ich wysokości, a gdy już wszystkie będą pełne ciasta, wsunąć całą blaszkę do piekarnika rozgrzanego do 190 stopni Celsjusza. Piec babeczki przez 20 – 25 minut, aż mocno się zarumienią i nie będą płynne w środku. Po upieczeniu ostudzić. Podawać babeczki posypane cukrem pudrem albo polane polewą czekoladową, wedle uznania. Smakują tak samo doskonale zarówno z dodatkami, jak i bez nich.