Zakumaj.pl

Ciekaw sposób na wodne lody truskawkowo-pomarańczowe

Wymagany czas: 15 min.
Ciekaw sposób na wodne lody truskawkowo-pomarańczowe

Lody na bazie mleka to nie jedyne lody, o jakich wykonanie można się pokusić we własnym domu. Szybkie, proste i bardzo orzeźwiające są lody wodne, które stanowią doskonałą przekąskę na najbardziej upalne dni. Dodatkowo sprawdzają się jako „coś” słodkiego i smacznego w czasie diety odchudzającej. W końcu powstają na bazie wody.

 • Niezbędne składniki spożywcze

  Niezbędne składniki spożywcze

  Żeby zrobić dobre lody wodne, należy zadbać o dobre składniki spożywcze, wśród których muszą znaleźć się:

  * 10 truskawek,

  * 4 pomarańcze,

  * 3 łyżki cukru.

  Przyda się również silikonowy albo plastikowy pojemnik do lodów na patyku, który można zakupić w sklepach gospodarstwa domowego albo w sklepach internetowych.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Truskawki dokładnie umyć. Wszystkie szypułki wyrwać, a same owoce pokroić na plasterki. Wrzucić do blendera, miksując je na gładką papkę lub nawet na gęsty sos. Pomarańcze wyczyścić pod wrzątkiem i przekroić na pół. Używając wyciskarki do owoców, wycisnąć cały sok.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Do soku pomarańczowego dodać 1,5 łyżki cukru. Mieszać aż do momentu, w którym cukier całkowicie się rozpuści. Gdy do tego dojdzie, włożyć sok do lodówki i zająć się dokończeniem piure truskawkowego. Wsypać do niego 1 łyżkę cukru i jeszcze raz zmiksować.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Truskawkowy mus przelać do pojemniczka na lody. Do każdej dziurki równą porcję, żeby przyszłe lody wyglądały mniej więcej jednakowo. Włożyć na 1 godzinę do lodówki, a następnie zalać sokiem pomarańczowym i ponownie włożyć do zamrażalnika, jednak tym razem na 2 godziny. Po tym czasie deser powinien być gotowy.Mocno zamrożone lody wyciągać ostrożnie z pojemniczków, po czym od razu zjadać, ciesząc się miłym ochłodzeniem całego organizmu. Poza pomarańczami i truskawkami można korzystać również z innych owoców, tworząc lody.