Zakumaj.pl

Sposoby na zwiększenie ilości spermy

Sposoby na zwiększenie ilości spermy

Duża ilość spermy jest istotna przede wszystkim, gdy mężczyzna stara się o potomstwo. Im jej więcej, tym większa szansa na poczęcie. Jednak o to, żeby było jej odpowiednio dużo, należy zadbać jak najwcześniej. Oznacza to przestrzeganie kilku zasad, które sprawią, że mężczyzna cały czas będzie miał dużo nasienia o dobrej jakości.

 • Prawidłowa waga

  Prawidłowa waga

  Odpowiednia waga, dostosowana do wzrostu mężczyzny, jest powiązana z dużą ilością nasienia. Jeżeli mężczyzna ma nadwagę lub znaczącą niedowagę, wówczas może brakować mu witamin i składników mineralnych, które są niezbędne do produkcji spermy. Z tego powodu w spermie pojawiają się ubytki, zarówno w jej ilości, jak i jakości. W związku z tym pierwszym krokiem jest zadbanie o prawidłową masę ciała.

 • Rezygnacja z używek

  Rezygnacja z używek

  Nikomu nie zaszkodzi wypicie raz na jakiś czas lampki wina lub czegoś mocniejszego, jednak pod warunkiem, że jest to okazyjne. Częste zakrapiane imprezy powodują, że jakość spermy jest coraz gorsza i maleją szanse na urodzenie się zdrowego dziecka. Panowie, którzy chcą w przyszłości ojcami, powinni wziąć to pod uwagę i ograniczyć ilość spożywanego alkoholu, zwłaszcza mocnego. Wypicie raz na kilka dni 150 ml czerwonego wina jest dozwolone, ponieważ ma korzystny wpływ na układ krwionośny. Aby ilość spermy była większa, warto zrezygnować również z innych używek, w tym z papierosów.

 • Zmiany w żywieniu

  Zmiany w żywieniu

  Dieta jest niezwykle istotna w zwiększaniu ilości spermy, ponieważ to ona dostarcza ciału składników, które wspomagają jej produkcję. Z tego powodu konieczne jest dbanie o zdrowy jadłospis, w którym nie ma zbyt dużo tłuszczu, tłustych mięs, potraw w panierce, słodyczy, napojów gazowanych. Oczywiście raz na jakiś czas małe odstępstwo jest dozwolone, jednak tego typu produkty nie powinny być elementem codziennej diety. Tłuste mięso najlepiej zamienić na chudy, gotowany drób, ciężkie tłuszcze na oliwę z oliwek lub olej kokosowy, a całość uzupełnić pieczywem pełnoziarnistym i warzywami, które powinny być jadane minimum raz dziennie.

 • Niezbędny cynk

  Niezbędny cynk

  Wśród wszystkich składników mineralnych, które muszą być dostarczane do organizmu, w wytwarzaniu większej ilości spermy niezbędny jest cynk. Jest on przydatny dla wszystkich procesów zachodzących w obrębie narządów płciowych. Chroni prostatę, poprawia ukrwienie narządów płciowych, ułatwia zapłodnienie oraz zwiększa ilość i żywotność plemników. Można przyjmować go w tabletkach i suplementach diety, jednak najlepiej sprawdza się dostarczany w pokarmie, czyli rybach, ostrygach oraz innych owocach morza.