Zakumaj.pl

Jakimi sposobami leczyć gardło podczas ciąży?

Jakimi sposobami leczyć gardło podczas ciąży?

Ciąża to okres, w którym szczególnie trzeba zadbać o to, by nie dopuścić do infekcji. Z wiadomego powodu kobieta w ciąży nie może zażywać większości leków. Maluszek jest na tyle bezbronny, że niektóre z substancji i związków syntetycznych mogą wyrządzić mu wielką krzywdę. Antybiotyk w ciąży jest ostatecznością i lekarz decyduje się na niego jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Niestety, bywa i tak, że choćby przyszła mama chciała jak najlepiej, może się przeziębić. Ból gardła, który towarzyszy wielu rodzajom infekcji bakteryjnych i wirusowych, można próbować leczyć domowymi sposobami. Jednak gdy pojawi się gorączka, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem.

 • Płukanie gardła

  Płukanie gardła

  Dobrym sposobem zwalczania bólu gardła jest płukanie. Możesz płukać gardło roztworem wody z solą, wody z wodą utlenioną, wodą z szałwią lub wodą z miodem. Dzięki płukaniu śluzówka gardła zostaje nawilżona i zdezynfekowana.

 • Co pić podczas bólu gardła?

  Co pić podczas bólu gardła?

  Gdy gardło jest zaczerwienione i rozpulchnione, wypijane płyny nie powinny być zbyt gorące ani też zimne, najlepiej ciepłe. Bez obaw możesz pić sok z malin, mleko z miodem, rumianek oraz siemię lniane.

 • Czosnek

  Czosnek

  Znając cenne właściwości czosnku, nie sposób po niego nie sięgnąć w czasie infekcji. Dla zabicia specyficznego smaku możesz zmieszać go z liśćmi bazylii, oliwą z oliwek i posmarować nim chleb. Jeżeli ten sposób nie będzie Ci odpowiadał, posiekany czosnek możesz zmieszać z sokiem z cytryny i miodem, a tak przyrządzoną miksturę spożywać po jednej łyżeczce kilka razy dziennie.

 • Herbata imbirowa

  Herbata imbirowa

  Imbir znany ze swoich właściwości rozgrzewających możesz wykorzystać do przyrządzenia leczniczej herbatki. Zetrzyj około 1,5 łyżki imbiru, dodaj do niego dwa plasterki cytryny i zalej gorącą wodą. Gdy przestygnie, osłodź miodem lub sokiem z malin. Taką herbatę możesz pić dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

 • Witamina C

  Podczas jakiejkolwiek infekcji organizmowi należy dostarczać duże porcje witaminy C, najlepiej naturalnymi sposobami. Pij zatem sok z aronii, czarnej porzeczki i cytryny. Do sałatek, kanapek i potraw dodawaj dużo zielonej natki pietruszki, która spośród warzyw posiada najwięcej witaminy C.

 • Odpoczynek

  Podczas infekcji dużo odpoczywaj. Nie marnuj energii na sprzątanie, gotowanie. Oprócz tego, że jesteś chora, nosisz w sobie dziecko, które wraz z Tobą cierpi. Pozwól więc, aby ktoś w tych dniach zaopiekował się wami, byście mogli jak najszybciej wrócić do zdrowia.