Zakumaj.pl

Co można podarować kobiecie w ciąży?

Co można podarować kobiecie w ciąży?

Choć mówi się, że ciąża to nie choroba i oczywiście nią nie jest, to jednak kobietę w ciąży, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, trzeba traktować szczególnie. Jest ona wtedy pod wpływem szalejących hormonów, a na dodatek musi zaakceptować swoje coraz bardziej zmieniające się ciało oraz psychicznie przygotować się do trudnej roli matki. Dlatego też warto taką kobietę choć trochę porozpieszczać i wręczyć jej jakiś miły, niekoniecznie kosztowny, upominek. Jeśli szukasz inspiracji, to ten artykuł z pewnością ci pomoże.

 • Koszulka z nadrukiem

  Koszulka z nadrukiem

  Kobietę w ciąży, która czasem ma humorki i gorsze dni, warto nieco rozbawić. Obecnie na rynku jest wiele różnych firm zajmujących się tworzeniem koszulek z nadrukiem wybranym przez klienta. Może to być na przykład nadruk, który będzie wyglądał, jak wnętrze brzucha kobiety z maleństwem w środku lub też jakiś zabawny napis, nawiązujący do ciąży. Oczywiście, możesz także zamówić koszulkę, która może nie będzie śmieszna, ale za to stanie się pamiątką z okresu ciąży na całe życie. Coraz częściej bowiem rodzice przyszłego dziecka zamawiają sobie t-shirty z wydrukowanym na nim zdjęciem z USG, czyli de facto pierwszą fotografią ich malucha.

 • Książka i koc

  W ostatnich miesiącach kobiety w ciąży coraz wolniej i trudniej się poruszają, mają spuchnięte kostki oraz obolały kręgosłup. Jedyne, o czym marzą, to spokojny odpoczynek na łóżku lub kanapie. Z pewnością pomogą im w tym książki oraz koce. Sprezentuj swojej partnerce czy żonie lekką oraz przyjemną lekturę, która ukoi jej nerwy w te ostatnie tygodnie. Dodaj do tego upominku koc, którym będzie mogła otulać zmarznięte stopy. Taki zestaw na pewno spodoba się każdej kobiecie. Jeśli zaś to wasze pierwsze dziecko, to możesz kupić także książkę poradnikową dla przyszłych mam.

 • Poduszka ciążowa

  Poduszka ciążowa

  Choć jeszcze do niedawna nikt o niej nie słyszał, to teraz jest prawdziwym hitem ciężarnych kobiet. Mowa o ciążowej poduszce, czyli poduszce długiej i zawijanej, podobnej kształtem do rogalika, dzięki której kobieta w zaawansowanej ciąży może wygodnie ułożyć się na boku, wkładając jednocześnie pomiędzy nią nogi. Dzięki takiej pozycji mięśnie kręgosłupa zostaną odciążone, a duży brzuszek nie będzie przeszkadzał w zasypianiu.

 • Ciążowa biżuteria

  Ciążowa biżuteria

  Możesz również wybrać bardzo romantyczny, a zarazem uroczy prezent, jakim jest ciążowa biżuteria. To wcale nie musi być cały komplet ani nic drogiego. Obecnie można kupić piękne bransoletki z zawieszkami nawiązującymi do tego błogosławionego stanu, na przykład z wózeczkiem, buteleczką do mleka albo małym bobasem. To drobiazg, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzy przyszłej mamy.

 • Sesja zdjęciowa

  Pamiętasz słynną okładkę w magazynie Vanity Fair, na którym naga Demi Moore jedną ręką zakrywa piersi, a drugą podtrzymuje swój ciążowy brzuszek? Było to zdjęcie zdecydowanie przełomowe, ale obecnie już nikogo nie dziwią kobiety, które pragną sfotografować się właśnie w tym stanie. Możecie udać się do profesjonalnego fotografa, gdyż powstają specjalne zakłady fotograficzne specjalizujące się w takich sesjach zdjęciowych, albo urządzić sobie sesję amatorską u was w domu. Nie potrzeba wam nic więcej niż aparatu oraz dobrego samopoczucia. Zaproponuj swojej partnerce taką sesję, na pewno poczuje się wówczas piękna, nawet jeśli przybyło jej sporo kilogramów.