Zakumaj.pl

Przepis na napój świecący w nocy

2.9 (razem głosów: 5)
Poziom trudności: Łatwe , Wymagany czas: 5 min.
Przepis na napój świecący w nocy

Dziś napiszemy, jak zaskoczyć znajomych niecodziennym napojem... świecącym w ciemności. Jest on w stu procentach bezpieczny i nie sprawi, że po wypiciu sami będziemy świecić. Jego przygotowanie jest bardzo proste, nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności ani kupowania drogich środków chemicznych. Oprzemy go na jednym podstawowym składniku. Będzie nim tonik.

 • Chinina

  Chinina

  Chinina jest składnikiem toniku, nadającym mu charakterystyczny gorzki smak. Ma właściwości przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz co najciekawsze, jest fluorescencyjna. Wybierając tonik do przygotowania tego napoju, zwróć więc uwagę, czy w składzie zawiera chininę. Jest to oryginalna receptura. Jeśli wybierzesz inny, nie osiągniesz pożądanego efektu.

 • Kwas cytrynowy

  Kwas cytrynowy

  Kolejny składnikiem, potrzebnym do osiągnięcia efektu, jest kwasek cytrynowy. Nada on również napojowi mocniejszy, bardziej cytrynowy smak. Wystarczy małe opakowanie kwasku w proszku na dzbanek toniku. Wymieszaj wszystko razem. Nie dodawaj kostek lodu, aby nie rozcieńczyć toniku, pogarszając tym samym właściwości fluorescencyjne. Schłodź go dokładnie w lodówce lub zamrażalniku, jeśli masz mało czasu.

 • Zgaś światło

  Napój podawaj, gdy zrobi się ciemno. Niech będzie jedynym świecącym elementem w zasięgu wzroku. Z pewnością zrobi wielkie wrażenie na twoich znajomych. Spotęguj efekt i zapytaj, kto jest na tyle odważny, by to wypić. Obserwuj reakcję przyjaciół i ciesz się chwilą.

Czego potrzebujesz:

tonik

1 opakowanie kwasku cytrynowego

tonik 1 opakowanie kwasku cytrynowego