Zakumaj.pl

Jak odzyskać dobry humor?

2.8 (razem głosów: 2)
Jak odzyskać dobry humor?

Jesteś zmęczony, zestresowany i daleko ci do radości? Wydarzyło się tyle irytujących rzeczy, że nie masz humoru? Szef w pracy albo rodzina doprowadzają cię do rozpaczy? Nawet w takich okolicznościach można odzyskać dobry humor. Odrobina wysiłku, kilka sprawdzonych sposobów – i nasz nastrój się zmienia. Jeśli chcesz spróbować, przeczytaj ten artykuł.

 • Relaks poprawia nastrój

  Relaks poprawia nastrój

  Trudno mieć dobry humor, jeżeli jesteśmy zestresowani i spięci, ciągle przypominają nam się przykre sytuacje z pracy albo martwimy się o coś. Natłok nieprzyjemnych, negatywnych myśli trudno powstrzymać i nasz nastrój coraz bardziej się pogarsza. Jest na to bardzo prosty sposób – relaks. Istotą relaksu jest wyciszenie umysłu, rozluźnienie mięśni i zmniejszenie napięcia. Można to osiągnąć w różny sposób, biorąc relaksującą kąpiel, słuchając muzyki relaksacyjnej albo medytując. W efekcie takiego zabiegu nasz nastrój na pewno się poprawi.

 • Stres warto odreagować

  Stres warto odreagować

  Pod wpływem stresu organizm przygotowuje się do reakcji – walki lub ucieczki i uwalnia odpowiednie hormony. Zupełnie niepotrzebnie – nic bowiem się nie dzieje, stoimy sobie na przykład w gabinecie szefa i słuchamy krytycznych uwag na swój temat. Stres rośnie, ale ani uciec nie możemy, ani się na swojego przełożonego rzucić… Jeśli po wyjściu z gabinetu w żaden sposób nie odreagujemy, będziemy pełni napięcia i wściekli. Ludzie różnie odreagowują napięcie. Jedni klną, inni sięgają po alkohol albo naciskają na gaz w swoim aucie. Tymczasem najskuteczniejszą i najzdrowszą metodą odreagowania napięcia jest aktywność fizyczna. Bieg, nawet szybki marsz, jazda na rowerze, trening siłowy zużyją nagromadzoną energię i pozwolą pozbyć się napięcia. A ponieważ dzięki wysiłkowi fizycznemu wydzielają się endorfiny – poprawi nam się humor.

 • Śmiech to zdrowie

  Śmiech to zdrowie

  Poczucie humoru jest bezcenne. Dobry żart potrafi rozładować napiętą sytuację i uspokoić zdenerwowaną osobę. Możesz w ten sposób oczywiście poprawić sobie humor. Opowiedz jakiś żart znajomym. Jeśli jesteś sam, poczytaj dowcipy w Internecie. Nie krępuj się, śmiej się na głos, jeśli któryś ci się podoba. O to chodzi. Możesz pooglądać zabawne filmiki, przedstawiające naszych domowych ulubieńców w różnych śmiesznych sytuacjach. Na przykład film przedstawiający kota, który spuszcza celowo w toalecie wodę, żeby się na nią pogapić. Taki film może poprawić humor na cały dzień (o ile nie zorientowałeś się właśnie, skąd się biorą twoje wysokie rachunki za wodę). Jeśli masz więcej czasu, obejrzyj dobrą komedię w telewizji albo na DVD. To zawsze pomaga.

 • Bądź miły dla innych

  Chcesz poprawić sobie humor? Zachowuj się tak, jakby się to już stało, a ci się uda. Jeśli nie masz nastroju, na przekór temu uśmiechnij się. To najprostszy i najskuteczniejszy sposób na poprawę humoru. Powiedz komuś coś miłego, pomóż w czymś, daj drobny upominek. Ta osoba ci podziękuje, a jej wdzięczność spowoduje, że poczujesz się potrzebny. I humor ci się poprawi.