Zakumaj.pl

Jak się nie złościć?

Jak się nie złościć?

Złość piękności szkodzi, każdy to kiedyś w swoim życiu słyszał. Nawet ten, którego uroda może być określana jako mocno nieoczywista. Denerwujemy się wieloma sprawami, nawet tymi, które są tak naprawdę bardzo błahe i nie zasługują na naszą specjalną uwagę. Naszą złość budzi czerwone światło w drodze do pracy, wolno działający internet lub spóźniający się autobus. Aby nie dać się opanować podobnym emocjom, zmień swoje podejście do życia, stając się człowiekiem pozytywnym i nie zrażającym się przeciwnościami losu. Dzięki temu nie tylko lepiej się poczujesz, ale również zjednasz sobie grono ludzi, którzy chętnie będą w twoim towarzystwie spędzać swój czas. Wszak nikt nie lubi marud. Do dzieła!

 • Ucz się na błędach

  Ucz się na błędach

  Za każdym razem, kiedy poczujesz, że zaczynasz tracić panowanie nad sytuacją i pojawia się wielka, ogarniająca cię ze wszystkich stron panika, pomyśl o podobnych chwilach, które masz już za sobą. Zapewne ogarnia cię teraz wesołość i rozbawienie, prawda? Wiele momentów wydaje się nam się trudnych i stresujących, a po jakimś czasie zauważamy, że tak naprawdę nie było to nic wielkiego. Po co tracić cenny czas oraz nerwy? Przypomnij sobie o zdarzeniach z przeszłości i bądź mądrzejsza o te lekcje. Policz do dziesięciu, weź głęboki wdech i pognaj złe myśli w siną dal.

 • Wyeliminuj czynniki stresu

  Wyeliminuj czynniki stresu

  W nowoczesnym świecie dużo słyszymy zewsząd o tym, aby dziarsko stawiać czoła wszelkim stresogennym wyzwaniom. Owszem, to bardzo przydatna umiejętność, ale pamiętaj, by nie popadać w skrajności. Jeśli coś doskwiera ci zbyt mocno i jest dla ciebie nazbyt wielkim obciążeniem, to nie męcz się tym w nieskończoność. Czyż nie lepiej byłoby zająć się rzeczami przyjemnymi, które sprawią, że podniesiesz swoją wartość i przysporzysz sobie uśmiechu? Jeśli twoja praca nie daje ci satysfakcji, a życie codzienne jest coraz bardziej przytłaczające, to najwyższy czas coś zmienić. Pozbądź się źródeł stresu bez względu na to, czy jest to nieprzyjemna praca, czy psujący się samochód. Zobaczysz, jak przyjemnie będzie odetchnąć pełną piersią.

 • Zajmij się czymś kreatywnym

  Chyba każdy człowiek musi czasami uciec od codzienności w swój własny, relaksujący świat. Aby to zrobić, potrzebne ci będzie jakieś zajęcie, które odciągnie cię od zmartwień i pozwoli na zregenerowanie sił. Co ciekawe, może to być nawet coś, co tych sił od ciebie wymaga, np. bieganie albo fitness. Zmęczenie fizyczne jest niczym wobec zmęczenia psychicznego, więc nawet energochłonne ćwiczenia mogą przywrócić ci siły witalne. Słyszałaś kiedyś o euforii biegacza? Przekonaj się co to jest na własnej skórze. Jeśli jednak nie masz ochoty na wysiłek fizyczny, to znajdź sobie inną rozrywkę. Mogą to być książki, teatr lub malowanie na płótnie, cokolwiek. Ważne, byś dzięki temu stała się bardziej pogodną i radosną kobietą, której złość staje się coraz bardziej obca.