Advertising
Zakumaj.pl

Nordic Walking – podstawowe zasady

Opiekun artykułu: pyla
Advertising
Nordic Walking – podstawowe zasady

Nordic Walking – podstawowe zasady

Nordic Walking to technika marszu przy użyciu specjalnych kijków. Wywodzi się ona z Finlandii. Powstała jako forma treningu narciarzy biegowych poza sezonem zimowym i sposób poruszania się z kijkami nieco przypomina właśnie narciarstwo biegowe. Marsze z kijkami są coraz bardziej modne – sprzęt nie jest drogi, można uprawiać je nawet w zwykłym parku, jest to dyscyplina nadająca się dla osób w różnym wieku (nawet bardzo zaawansowanym), a przeciwwskazania zdrowotne są nieliczne.

Advertising
Pokaż wszystko »
Warto zapamiętać:

Nordic Walking to technika, która nie obciąża stawów i nie jest wyczerpująca fizycznie, a więc z tej formy rekreacji mogą korzystać nawet osoby, które mają różne schorzenia albo są w trakcie rehabilitacji po przebytej chorobie, a także kobiety w ciąży.

Ostrzeżenia:

Jeśli masz jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne, zanim zaczniesz trening Nordic Walking, skonsultuj się z lekarzem. Mimo że nie jest to dyscyplina bardzo obciążająca, możesz nie znać pełnego obrazu swojego stanu zdrowia.

Wskazówki:

Należy pamiętać, że kijki do Nordic Walking różnią się od używanych w górach kijków trekkingowych. Maja one inny uchwyt, dostosowany do warunków i sposobu poruszania się, innego w górach, a innego w terenie płaskim.