Zakumaj.pl

Jak nie odmawiać sobie przyjemności i nie przytyć?

Jak nie odmawiać sobie przyjemności i nie przytyć?

Wiele osób lubi sobie podjeść, ale nie każdy powinien. Są osoby, które mają skłonności do tycia i powinny unikać takich sytuacji. Trudno jest jednak się oprzeć i odmówić sobie smakołyków. Obiecujesz sobie, że nie weźmiesz do ust nic kalorycznego, a jak przychodzi co do czego, w końcu ulegasz pokusie. Nie potrafisz odmówić. Poznaj kilka rad, które ukażą ci, jak jeść, żeby nie przytyć.

 • Jedzenie podczas imprezy

  Jedzenie podczas imprezy

  Zwykle całą twoją dietę niszczy wyjście z koleżankami czy kolegami na imprezę. Na stole jest tyle różnych smakołyków, że musisz czegoś spróbować. Do tego zawsze znajdzie się ktoś, kto zacznie cię namawiać. Widzisz ciasta, cukierki, torty i to bardzo przykuwa twoją uwagę, tym bardziej, że ci nie wolno. Nie krępuj się. Jeden kawałek ci nie zaszkodzi, ale musisz wiedzieć, jak go zjeść, a to zależy od ciasta, które masz na talerzyku. Jeżeli twój wybór padł na ciastko z bitą śmietaną, to będziesz rozczarowana, ale powinnaś ją odłożyć. Podobnie powinnaś postąpić z lukrem. On zawiera największą ilość kalorii, dlatego musisz się go pozbyć. Jak to mówią, co za dużo, to niezdrowo.

 • Jedzenie w restauracji

  Jedzenie w restauracji

  Nie zawsze pokusą jest impreza. Czasem jest to wyjście do restauracji. Nikt nie powiedział, że musisz zjeść deser, bo tak wypada. Jeżeli jednak się na niego zdecydujesz, możesz skorzystać z zasady, że deserem trzeba się podzielić. I tym samym połowę masz z głowy. Możesz także wybrać kawę z mlekiem, byle nie miało dużej zawartości tłuszczu. Mało kalorii znajduje się również w sorbetach owocowych czy mrożonych jogurtach. Są dużo zdrowsze niż czekolada i inne słodkości.

 • Jedzenie w domu

  W domu nie powinnaś mieć już żadnego problemu. Masz władzę i nie musisz dostosowywać się do ludzi ani sytuacji. Miej w zanadrzu zawsze bezcukrowe lody. Nie wiadomo, kiedy może przyjść ci na nie ochota. Możesz także skorzystać z ciasta biszkoptowego i zjeść je razem z jagodami. Bita śmietana nie jest zabroniona, ale oczywiście beztłuszczowa. Do deseru możesz wykorzystywać jogurt grecki. Jest lepszy niż bita śmietana. Nie miej w domu nic, czego nie możesz jeść, bo z biegiem czasu i tak się na to skusisz. Przedstawiony wyżej deser dostarczy ci potrzebnych przeciwutleniaczy, wapnia i białka.

Wskazówki:

Jest jedna cenna rada, która pomoże ci ograniczyć spożywanie słodkości. Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że im mniej słodyczy, tym lepiej. Pomoże ci suplement diety, dzięki któremu będziesz miała mniejszą ochotę na słodycze. W składzie musi mieć wyciąg z rośliny o nazwie garcinia cambiogia. Kupisz go na pewno przez Internet.