Zakumaj.pl

Jak prosto i szybko ujędrnić ramiona?

Jak prosto i szybko ujędrnić ramiona?

Ramiona są newralgicznym punktem ciała, ponieważ łatwo gromadzą tkankę tłuszczową. Nie trzeba mieć przesadnej nadwagi, aby skóra na ramionach zwisała i była mało estetyczna. Jednak wizja ćwiczenia na siłowni oraz podnoszenia ciężarów, żeby wysmuklić ramiona, nie zachęca do podejmowania działania. Na szczęście są również domowe sposoby na szybkie poprawienie wyglądu ramion.

 • Ćwiczenie nr 1

  Ćwiczenie nr 1

  Bardzo dobrym ćwiczeniem na jędrne ramiona, które można z powodzeniem wykonywać w domu nawet przed telewizorem, są ruchy okrężne ramion. Aby je wykonać, niezbędne jest stanięcie w pozycji wyprostowanej, w lekkim rozkroku. Najlepiej, żeby biodra i stopy były na tej samej szerokości. Ręce rozłożyć na boki, aby dłonie były w jednej linii z ramionami. Z takiej pozycji przejść do wykonywania ramionami lekkich, okrężnych ruchów w przód. Najpierw koła powinny być niewielkie, stopniowo się powiększając, jednak cały czas należy wykonywać je bez pośpiechu. Powtórzyć 20 razy dla każdej ręki.

 • Ćwiczenie nr 2

  Ćwiczenie nr 2

  Kolejnym ćwiczeniem, które skutecznie ujędrnia ramiona, jest ćwiczenie znane każdemu od dziecka, mianowicie pajacyki. Należy stanąć w rozkroku, unieść ręce do góry i podskakiwać, na przemian rozchylając nogi i klaszcząc w dłonie, po czym rozchylając ręce i zsuwając nogi. Pajacyki można powtarzać 15 – 20 razy. Poza ujędrnieniem ramion wpłynie pozytywnie także na nogi.

 • Ćwiczenie nr 3

  Ćwiczenie nr 3

  Na poprawę wyglądu ramion oraz dla ich ogólnego wzmocnienia dobre są również pompki. Aby je wykonać, warto przygotować matę do ćwiczeń lub miejsce na podłodze, żeby o nic nie uderzyć. Następnie należy położyć się na brzuchu, ręce przyłożyć do podłogi, dłonie płasko, łokcie zgięte. Kolana wyprostowane. Z takiej pozycji zacząć podnosić się na dłoniach. Podnieść się, wytrzymać 5 sekund i powoli zejść na dół, ale nie opadając całkowicie na podłogę. Powtórzyć 10 razy.

 • Ćwiczenie nr 4

  Ćwiczenie nr 4

  Ramiona mogą zostać skutecznie ujędrnione, jeżeli wykona się kilka ćwiczeń z hantlami. Należy usiąść na twardym krześle, złączyć kolana, plecy wyprostować. Wziąć hantle do ręki i wyprostować rękę nad głową, tak żeby łokieć nie był zgięty. Ścisnąć dobrze pomoc do ćwiczeń, po czym zacząć zginać rękę w łokciu, uważając, aby nie wypuścić hantli z ręki.Zginać całą rękę 10 – 15 razy, a następnie przenieść hantle do drugiej dłoni. Regularne stosowanie tego ćwiczenia sprawia, że ramiona będą wyglądały bardzo kształtnie, a obwisła skóra zniknie.